Sainze formule 1 naučila pracovat se staršími lidmi

Carlos Sainz řekl, že závodění ve formuli 1 jej naučilo, jakým způsobem pracovat a vycházet se staršími lidmi.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Sainze formule 1 naučila pracovat se staršími lidmi | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Španělovi je 26 let. Ve formuli 1 závodí od roku 2015 a od té doby je ve čtvrtém týmu. Po Toro Rosso, Renaultu a McLarenu se od letošní sezóny stal pilotem Ferrari.

Tým formule 1 se skládá z velkého množství lidí. Do F1 přitom přicházejí stále mladší závodníci a věkový rozdíl mezi pilotem a například šéfem týmu je mnohdy výrazný.

V letošní sezóně je nejvýraznější věkový rozdíl u AlphaTauri, kde 20letému Júkimu Cunodovi šéfuje 65letý Franz Tost. Naopak šéf Alpine Marcin Budkowski je jen o čtyři roky starší než jeho pilot Fernando Alonso.

Oba piloti Ferrari Sainz s Charlesem Leclercem byli mladým fanouškem dotázáni, jakou životní lekci dostali prací ve formuli 1.

Villeneuve: Sainz představuje pro Leclerca skutečnou hrozbu

Villeneuve: Sainz představuje pro Leclerca skutečnou hrozbu

„Ve skutečnosti to není vůbec jednoduchá otázka. Řekněme, že už od velmi mladého věku jsme v pracovním prostředí a pracovních vztazích se spoustou starších lidí, než jsme my,“ řekl Sainz.

„Když do formule 1 přijdete jako 20letý a musíte vycházet s lidmi, kterým je 40, 50, 60 let a jsou to šéfové týmů nebo inženýři, tak tím vyspějete, umíte bojovat za své vlastní zájmy a věci mnohem dříve.

„Vlastně se nakonec naučíte, jak se chovat v prostředí, na které nejspíš v tak mladém věku nejste připraveni. Dozráváte a vyvíjíte se dříve. Je to zajímavé, vzpomínám si, když jsem byl mladší, byl jsem stydlivější a v rozhovorech jsem nechtěl příliš mnoho lidí naštvat. Jak ale rostete, tak se vyvíjíte a jste v tom lepší.“

Stejnou otázku dostal také Leclerc. „Od chvíle, kdy jsem byl mladší a začínal jsem na motokárách, jsem se v kariéře naučil nikdy se nevzdávat, což využívám i v běžném životě,“ řekl Monačan.

„Když něco chcete, jděte si za tím. Cesta k tomu nemusí být hladká a může se stát, že budete mít těžší okamžiky, nikdy ale neztrácejte svůj cíl a neustále se snažte k němu propracovat bez toho, abyste to vzdali.“

Váš názor Další článek: Mercedes vrací úder! Nedělní E-Prix ovládl Vandoorne
11:34 | F1 prodloužila s Abú Dhabí smlouvu do roku 2030.
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00