Sainz získal ve sprintu bod za třetí místo

Carlos Sainz získal ve sprintové kvalifikaci formule 1 na Velkou cenu São Paula jeden bod za třetí místo.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Sainz získal ve sprintu bod za třetí místo | Foto: Getty Images / Lars Baron

Jezdci Ferrari se povedl start, dostal se před Sergia Péreze a Pierra Gaslyho a ve čtvrté zatáčce se posunul před Maxe Verstappena na druhé místo. O tři kola později si lídr průběžného pořadí vzal svou pozici zpět a spolu s vedoucím Valtterim Bottasem začali zbytku pole ujíždět.

Sainz pro sprint zvolil měkkou sadu pneumatik, která mu začala brzy odcházet a on ztrácel tempo. Španěl udržel třetí místo, po 24 kolech ale cílem projel 18,7 sekundy za vítězným Bottasem.

„Po jednom z nejlepších startů v sezóně to pro mě byla velmi dobrá sprintová kvalifikace. Starty jsou jednou z mých silných stránek a letos jsem na nich hodně pracoval,“ řekl Sainz.

„Rozhodnutí zvolit měkkou sadu bylo 50:50. Věděli jsme, že budou dobré pro první dvě tři kola, pak ale bude jejich výkonnost kritická. Podařilo se mi najít správnou rovnováhu mezi tím tlačit na startu a udržovat si poté stabilní rychlost. Drobná chyba a Red Bull (Pérez) nás mohl snadno předjet, jelikož měli mnohem lepší rychlost.“

Leclerc měl problém s předními pneumatikami

Až sedmý skončil ve sprintu Charles Leclerc, který si tak oproti kvalifikaci pohoršil o jednu pozici.

„Před závodem ještě musíme pochopit, proč jsme nedokázali zopakovat dobrou rychlost, kterou jsme na střední sadě měli dnes ráno. Měkká sada mohla mít malou výhodu na startu, očekávali jsme ale, že později bude střední sada lepší. Teplota ale bohužel v jednu chvíli klesla a my se začali trápit, zejména s předními pneumatikami,“ řekl Leclerc.

Diskuze (4) Další článek: Špatný start připravil Verstappena o vítězství v brazilském sprintu
13:48 | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
10:11 | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.
8:14 | Aston Martin potvrdil, že došlo k menšímu požáru v odsávacím systému jeho aerodynamického tunelu.
21:04 | Podle Racing Chocs zasahují v továrně Astonu Martin hasiči.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink 14.30–15.30
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30