Sainz vypadá doma silně, Kvjat si zvyká na staronové prostředí

Daniil Kvjat se vrací do týmu Toro Rosso, se kterým ve F1 začínal. V ani jednom z pátečních tréninků na Velkou cenu Španělska přitom nestačil na Carlose Sainze juniora.
Sainz vypadá doma silně, Kvjat si zvyká na staronové prostředí

Daniil Kvjat (12./15.)

Ruský závodník se dnes zejména zvykal na svůj staronový tým, do kterého se vrátil z Red Bullu, když před tímto víkendem u Toro Rosso nahradil Maxe Verstappena.

„Byl to můj první pátek s týmem, museli jsme se tedy podívat na spoustu věcí a já se musel přizpůsobit, kromě toho jsme se snažili pro zítřek najít nejlepší kompromis,“ řekl Kvjat.

„Dnes jsme se hodně naučili a víme, jakým směrem se vydat, abychom dosáhli ve zbytku víkendu zlepšení. Už teď se tu cítím jako doma, tým mi připravil opravdu vřelé přivítání a pracujeme spolu velmi dobře.“

Carlos Sainz jr. (8./5.)

Mladý Španěl byl v obou pátečních trénincích rychlejší než jeho nový týmový kolega. Sainz je s dosavadními jízdami na okruhu v Barceloně spokojen a věří v úspěšný víkend.

„Měli jsme opravdu dobrý pátek a svou domácí velkou cenu jsem začal dobře,“ pochvaluje si Sainz jr. „S dneškem jsem spokojen a ve voze se cítím dobře, musíme ale stále tvrdě pracovat, protože zítra to bude všechno mnohem vyrovnanější, než jak to dnes vypadalo.“

„Vypadá to, že bychom mohli mít tady v Barceloně dobrý víkend a opravdu se na to těším!“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: V sobotu budeme silnější, věří Vettel

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10