Sainz vypadá doma silně, Kvjat si zvyká na staronové prostředí

Daniil Kvjat se vrací do týmu Toro Rosso, se kterým ve F1 začínal. V ani jednom z pátečních tréninků na Velkou cenu Španělska přitom nestačil na Carlose Sainze juniora.
Sainz vypadá doma silně, Kvjat si zvyká na staronové prostředí

Daniil Kvjat (12./15.)

Ruský závodník se dnes zejména zvykal na svůj staronový tým, do kterého se vrátil z Red Bullu, když před tímto víkendem u Toro Rosso nahradil Maxe Verstappena.

„Byl to můj první pátek s týmem, museli jsme se tedy podívat na spoustu věcí a já se musel přizpůsobit, kromě toho jsme se snažili pro zítřek najít nejlepší kompromis,“ řekl Kvjat.

„Dnes jsme se hodně naučili a víme, jakým směrem se vydat, abychom dosáhli ve zbytku víkendu zlepšení. Už teď se tu cítím jako doma, tým mi připravil opravdu vřelé přivítání a pracujeme spolu velmi dobře.“

Carlos Sainz jr. (8./5.)

Mladý Španěl byl v obou pátečních trénincích rychlejší než jeho nový týmový kolega. Sainz je s dosavadními jízdami na okruhu v Barceloně spokojen a věří v úspěšný víkend.

„Měli jsme opravdu dobrý pátek a svou domácí velkou cenu jsem začal dobře,“ pochvaluje si Sainz jr. „S dneškem jsem spokojen a ve voze se cítím dobře, musíme ale stále tvrdě pracovat, protože zítra to bude všechno mnohem vyrovnanější, než jak to dnes vypadalo.“

„Vypadá to, že bychom mohli mít tady v Barceloně dobrý víkend a opravdu se na to těším!“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: V sobotu budeme silnější, věří Vettel

Témata článku: , , ,