Sainz vypadá doma silně, Kvjat si zvyká na staronové prostředí

Daniil Kvjat se vrací do týmu Toro Rosso, se kterým ve F1 začínal. V ani jednom z pátečních tréninků na Velkou cenu Španělska přitom nestačil na Carlose Sainze juniora.
Sainz vypadá doma silně, Kvjat si zvyká na staronové prostředí

Daniil Kvjat (12./15.)

Ruský závodník se dnes zejména zvykal na svůj staronový tým, do kterého se vrátil z Red Bullu, když před tímto víkendem u Toro Rosso nahradil Maxe Verstappena.

„Byl to můj první pátek s týmem, museli jsme se tedy podívat na spoustu věcí a já se musel přizpůsobit, kromě toho jsme se snažili pro zítřek najít nejlepší kompromis,“ řekl Kvjat.

„Dnes jsme se hodně naučili a víme, jakým směrem se vydat, abychom dosáhli ve zbytku víkendu zlepšení. Už teď se tu cítím jako doma, tým mi připravil opravdu vřelé přivítání a pracujeme spolu velmi dobře.“

Carlos Sainz jr. (8./5.)

Mladý Španěl byl v obou pátečních trénincích rychlejší než jeho nový týmový kolega. Sainz je s dosavadními jízdami na okruhu v Barceloně spokojen a věří v úspěšný víkend.

„Měli jsme opravdu dobrý pátek a svou domácí velkou cenu jsem začal dobře,“ pochvaluje si Sainz jr. „S dneškem jsem spokojen a ve voze se cítím dobře, musíme ale stále tvrdě pracovat, protože zítra to bude všechno mnohem vyrovnanější, než jak to dnes vypadalo.“

„Vypadá to, že bychom mohli mít tady v Barceloně dobrý víkend a opravdu se na to těším!“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: V sobotu budeme silnější, věří Vettel

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10