Sainz: Víme, jakým směrem musíme vyvíjet nový vůz. Potřebujeme ale čas

Podle pilota Ferrari Carlose Sainze jeho tým již od úvodního závodu v Bahrajnu ví, na jakou oblast se při vývoji letošního vozu musí soustředit.

Foto: Getty Images

Sainz: Víme, jakým směrem musíme vyvíjet nový vůz. Potřebujeme ale čas | Foto: Getty Images

Během letošního prvního závodu v Bahrajnu si Carlos Sainz stěžoval na to, že mu odcházejí pneumatiky, což následně přispělo k tomu, že se nedokázal ubránit Fernandu Alonsovi a ztratil třetí místo.

Po příjezdu do Saúdské Arábie se sice boss Ferrari Frédéric nechal slyšet, že práce s pneumatikami není pro italskou stáj hlavní problém a že šlo v Bahrajnu spíše o to, že rudým vozům chybělo celkové závodní tempo.

Závod na okruhu v Džiddě, který neklade na degradaci obutí takové nároky, však ukázal, že loňský problém Ferrari s opotřebováváním pneumatik přetrvává. Především, co se tvrdé sady týká.

„Myslím, že poslední stint na tvrdých pneumatikách prokázal, že nejsme tam, kde bychom chtěli být. V degradaci pneumatik jsme na tom hůře než Mercedes i Aston Martin. Navíc nám trochu chybí závodní tempo,“ citoval Sainze web Autosportu.

Potřebujeme čas

„Jsem trochu překvapený, protože po pátku a před víkendem jsem si myslel, že máme šanci být tady v Džiddě druhým nejsilnějším týmem. Ukázalo se ale, že je před námi ještě spousta práce. Musíme počkat na vývoj, který přijde, abychom viděli, zda můžeme tuto slabinu zlepšit,“ přiznal španělský závodník, který v Saúdské Arábii obsadil šestou příčku.

„Jde o to, že auto se chová úplně stejně jako v aerodynamickém tunelu, takže víme, kde je slabina. Identifikovali jsme ji už v Bahrajnu. Víme, jak auto vyvíjet, jen potřebujeme čas. Je ale jasné, že nemůžeme přinést vylepšení hned zítra. Jsem nicméně přesvědčen, že tento tým dokáže nasadit novinky ještě během úvodu sezony,“ dodal Sainz.

Další článek: Zajímavé statistiky po Grand Prix Saúdské Arábie 2023

Témata článku: ,