Sainz věří, že ve stejném autě by porazil Hamiltona i Verstappena

Podle Sainze Ferrari ztrácelo na Mercedes a Red Bull letos až sekundu na kolo.
Foto: Getty Images
Sainz věří, že ve stejném autě by porazil Hamiltona i Verstappena | Foto: Getty Images

Když Ferrari už v polovině května loňského roku potvrdilo, že Sebastiana Vettela nahradí v roce 2021 u Ferrari Carlos Sainz, objevily se i skeptické hlasy. Sainz ale v prvním roce v Maranellu uspěl. Získal čtyři pódia, bodově překonal Leclerca a to měl podle svých slov slabší první polovinu roku.

Ferrari letos skončilo v šampionátu třetí. Matematicky bylo nejlepším ze zbytku pole, reálně na trati někdy horší. 

Ferrari představí nový vůz v polovině února. Schumacher je novým rezervním jezdcem

Ferrari představí nový vůz v polovině února. Schumacher je novým rezervním jezdcem

Rodáka z Madridu se zeptali, zda si myslí, že by se stejným vozem dokázal minimálně konkurovat Hamiltonovi a Verstappenovi, kteří letos bojovali o titul a jezdili vlastní ligu.

„Se stejným vozem ano, nebo s rovnějšími podmínkami. Problém je, že letos byly Mercedes a Red Bull rychlejší o osm desetin až jednu sekundu na kolo. Myslím, že mezi jezdci to nejsou víc než dvě nebo tři desetiny,“ řekl Sainz v pořadu El Hormiguero.

„Pokud má někdo o osm desetin rychlejší auto, bez ohledu na to, jak jste dobří, ho nedokážete porazit. Doufám, že příští rok bude formule 1 vyrovnanější, že se všichni budeme více bavit a soutěžit za stejných podmínek.“

Na druhou stranu Carlos věří, že porážka Charlese Leclerca nezmění jeho postavení ve Scuderii Ferrari, protože oba startovali za stejných podmínek.

„Nevím, jestli to změní mé postavení nebo ne, protože jsem vždy věřil, že u Ferrari jsme startovali za stejných podmínek, ale ve formuli 1 je tento souboj důležitý, protože on jediný má stejné auto jako vy, takže se můžete srovnávat jen se svým týmovým kolegou.“

Další článek: Alonso doufá, že bude ve F1 závodit ještě dva až tři roky