Sainz v Austinu ukončil sérii těsných kvalifikačních porážek

Carlos Sainz v kvalifikaci na Velkou cenu USA ukončil sérii těsných kvalifikačních porážek a na Okruhu Amerik si pilot Ferrari dojel pro třetí pole position v letošní sezóně formule 1.
Foto: Getty Images / Jared C. Tilton
Sainz v Austinu ukončil sérii těsných kvalifikačních porážek | Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Také v Austinu to bylo mezi Sainzem, jeho týmovým kolegou Charlesem Leclercem a letošním mistrem světa Maxe Verstappenem z Red Bullu velmi těsné. Všichni tři se vešli do 92 tisícin sekundy, tentokrát však odcházel nejšťastnější Španěl.

Navázal tak na pole position ze Silverstonu a ze Spa. V Belgii se však na první místo na roštu posunul až po Verstappenově penalizaci.

„Byla to velká zábava. Kvůli větru to tady bylo složité. Byly tam takové poryvy, že každá zatáčka s těmito vozy je dobrodružství. Nevíte, kolik budete mít přilnavosti,“ řekl Sainz.

„Dokázal jsem poskládat dohromady dobré kolo bez chyb a získat pole position, která byla dlouho očekávaná poté, co jsem pár kvalifikací na suchu byl velmi blízko, ale nedosáhl jsem na ni.“

V závodě pak očekává bitvu s Verstappenem, který se po Leclercově penalizaci posunul do první řady.

„Nebudu lhát. Pro neděli je Red Bull stále favoritem. Normálně nás v závodě dostanou, protože Max odvádí velmi dobrou práci a Red Bull má v závodním režimu velmi dobrý vůz. My ale uděláme vše, abychom se zítra pokusili zůstat vpředu a vyhráli závod,“ dodává vítěz letošní Velké ceny Velké Británie.

Leclerc nechce šíleně riskovat

Za nasazení nového motoru a turba dostal Leclerc penalizaci deseti míst na roštu Velké ceny USA. Monačan v kvalifikaci o 65 tisícin nestačil na svého týmového kolegu Sainze a skončil druhý. Do závodu odstartuje z dvanácté pozice.

„Kvůli penalizaci budu startovat trochu hlouběji, cílem ale je pokusit se co nejdříve vrátit dopředu. Udělal jsem maximum. Poslední kolo nebylo nejlepší. Carlos dnes odvedl lepší práci a zaslouží si být na pole position,“ řekl Leclerc.

„Jako vždy do toho dám maximum. Nebudu šíleně riskovat, pokud ale bude příležitost, budu tam připraven ji využít.“

Další článek: Pole position na Velkou cenu USA 2022 získal Carlos Sainz

Témata článku: , , ,