Sainz: Sezona 2018 je přípravou pro boj o titul za dva roky

Renault počítá s variantou, že úmyslně nasadí více motorů, než v současnosti dovolují pravidla. Sainz s plánem souhlasí, pokud to týmu pomůže s technickým vývojem.
Sainz: Sezona 2018 je přípravou pro boj o titul za dva roky

Cyril Abiteboul, vedoucí postava týmu Renault, se minulý měsíc nechal slyšet, že jeho stáj vážně uvažuje o překročení limitu počtu motorů v sezoně. Současná pravidla určují, že každý jezdec může v průběhu sezony nasadit nejvýše tři motory. Pokud jich použije víc, čekají ho penalizace.

Renault s tímto scénářem počítá. Předpokládá, že by mohl nést jistá pozitiva – vůz by mohl jet s větším výkonem a použití nového motoru by bylo dobrou příležitostí pro nasazení vylepšení.

„Pro mě je to z hlediska celého ročníku malicherná záležitost. Existuje pravidlo, že můžete použít pouze tři motory na sezonu. Pokud jste tým, kterého příliš nezajímá rok 2018, ale rád by za dva roky bojoval o titul, je jasné, že potřebujete zaznamenat progres.

A pokud chcete progresu dosáhnout, potřebujete motory pořádně otestovat přímo na trati. Připomíná nám to, že jsme tým, který sezonu 2018 bere jako vývojovou. V takovém roce potřebujete zkoušet nové věci a začít je testovat.

Není to samozřejmě ideální, ale nebojujeme o titul, takže pokud budeme v jednom závodě startovat poslední, nic závratného to na věcích nezmění,“ řekl Carlos Sainz mladší Autosportu.

Pravidlo tří motorů na jeden rok je nevýhodné v případě, že se výrobce motorů snaží stáhnout manko na své soupeře. To je právě případ Renaultu a jeden z důvodů, proč se francouzská automobilka rozhodla podstoupit tento riskantní krok.

Další článek: Webber nevěří, že Ferrari odejde z F1

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10