Sainz se zabydluje u McLarenu, ve středu ujel 150 kol

Carlos Sainz junior se pomalu seznamuje s novým týmem. Během středečního testu pneumatik na okruhu Yas Marina ujel s oranžovým McLarenem 150 kol a podle vlastních slov získal mnoho informací k analýze.
Sainz se zabydluje u McLarenu, ve středu ujel 150 kol

Čtyřiadvacetiletý Španěl se po grand prix v Abu Dhabi rozloučil s týmem Renault a rychle se přestěhoval do tábora McLarenu, kde téměř ihned začal s testovacím procesem.

Syn legendy rally bude v příští sezóně tvořit u britského týmu novou jezdeckou dvojici spolu s Landem Norrisem, kterého si McLaren „vychoval“ ve svém juniorském programu.

Sainz započal své působení u McLarenu ve středu, kdy v rámci testů pneumatik absolvoval s oranžovým vozem 150 kol.

Galerie: Testy v Abú Dhabí – Räikkönen, Sainz, Leclerc a další v nových týmech

Galerie: Testy v Abú Dhabí – Räikkönen, Sainz, Leclerc a další v nových týmech

„Po skončení posledního závodu v Abu Dhabi jsme se okamžitě začali soustředit na sezónu 2019,“ řekl Sainz pro Autosport.

„Učím se jména mých nových kolegů, učím se jak funguje vůz, jak pracuje systém a buduji si vztah s inženýry. Tohle je teď v mých plánech.“

„Díky 150 kolům, která jsem absolvoval v testu, mohu v průběhu zimy analyzovat spoustu informací.“

„V týmu se od začátku cítím jako doma, již od začátku vše dobře funguje. Nemám si na co stěžovat. Bylo to skvělých několik dní, během kterých jsem se díky mechanikům a inženýrům cítil jako doma.“

V rámci příprav na novou sezónu se Carlos Sainz v průběhu prosince rovněž vydá i do továrny McLarenu v Británii. Kromě „profesních“ záležitostí zde zřejmě dojde i na trochu zábavy a teambuilding.

„Čeká nás spousta práce, ale zároveň si užijeme i nějakou zábavu. Máme v plánu nějaké motokárové závody s mechaniky a ostatními zaměstnanci,“ prozradil španělský pilot.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Startovní listina 2019: Název Force India definitivně zmizí

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00