Sainz: Příští rok můžeme být klidně osmí nebo třetí

Pokud se Toro Rosso i Renault budou nadále zlepšovat, šance mohou být vysoké.
Sainz: Příští rok můžeme být klidně osmí nebo třetí

Carlos Sainz jr. se nechal slyšet, že Toro Rosso by v příští sezóně mohlo klidně dosáhnout na třetí pozici v Poháru konstruktérů.

Španěl, který s týmem prodloužil smlouvu také na rok 2017, prohlásil, že pokud jeho tým bude nadále činit překvapivé pokroky se svým šasi a zlepšovat se bude též výkonnost pohonných jednotek Renaultu, může se stát, že změny technických pravidel tým vynesou výrazně výš. Stejně tak ale situace může dopadnout opačně.

„Pořád mluvíme o tom pátém místě v šampionátu, ale příští rok, při všem, co jsme řekli, můžeme být klidně osmí, ale i třetí, takže musíme zachovat chladnou hlavu, počkat na příští rok a uvidíme, jak na tom budeme,“ řekl Sainz.

„Snad bude Renault dále dělat pokroky a my budeme mít slušnou pohonnou jednotku. To v tuto chvíli není úplně ten případ.

Auto, které v posledních dvou letech (u Toro Rosso) postavili bylo z pohledu šasi pro všechny překvapením, řada lidí tím byla ohromena. Teď tedy musíme vyřešit všechny ty malé detaily, abychom se stali ještě lepším týmem a já myslím, že příští rok by se nám to mohlo podařit.“

Toro Rosso dosud nejlépe obsadilo konečné šesté místo v Poháru konstruktérů. Stalo se tak v roce 2008, ve kterém Sebastian Vettel v barvách stáje z Faenzy vyhrál jeho domácí Velkou cenu Itálie v Monze. Byl to zároveň jediný rok, kdy Toro Rosso porazilo i hlavní tým Red Bullu.

Také letos je italská stáj zatím šestá, její náskok na stále se lepšící McLaren se však ztenčil na pouhé tři body.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Renault staví nový vůz kolem loňského, ne letošního

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen