Sainz nevylučuje test s dva roky starým ferrari

Carlose Sainze čeká přesun do Ferrari. Španěl nevyloučil, že si před začátkem příští sezóny vyzkouší starší vůz Ferrari.
Sainz nevylučuje test s dva roky starým ferrari

Termín a místo se ještě ladí, ale už dnes víme, že předsezónní testy potrvají v příštím roce jen tři dny.

Carlos Sainz tak po příchodu k Ferrari bude mít v lepším případě 1,5 dne za volantem vozu. Samozřejmě jsou i tací, kteří na tom budou ještě hůře. McLaren nasadí do vozu motor Mercedesu, patrně uvidíme také nováčky apod. Těm všem budou kilometry ve voze chybět.

Přípravu na „sladění“ s týmem by Sainzovi mohl usnadnit test s vozem z roku 2018, se kterým lze podle pravidel testovat.

„Uvidíme,“ řekl Sainz pro Motorsport.com. „V tuto chvíli je tohle má odpověď. Jakmile odejdu z McLarenu, abych se stal jezdcem Ferrari, bude v zákulisí spousta věcí, na které bude potřeba myslet, abych se ujistil, že dorazím na test a na první závod co nejpřipravenější.“

Pohoda u McLarenu: Tým Sainze „neodstřihl“ a zřejmě to ani neudělá

Pohoda u McLarenu: Tým Sainze „neodstřihl“ a zřejmě to ani neudělá

„Je zřejmé, že by to mohlo být možné,“ řekl Sainz o testu s vozem z roku 2018. „Ale nadále jsem odhodlán pracovat s McLarenem a nechci se příliš rozptylovat tím, co by mohla přinést budoucnost v lednu, únoru a březnu.“

„Už teď vám ale mohu říci, že jeden a půl dne ve voze F1, s těmito složitými vozy, nestačí na přípravu na sezónu F1.“

Podle Sainze je potřeba si zvyknout na volant, členy týmu i chováni vozu, což za 1,5 dne není možné a na simulátoru se vše udělat nedá.

„Budeme se muset přizpůsobit a budeme muset najít způsob, jak zajistit, abychom byli v rámci pravidel co nejvíce připraveni.“ 

Další článek: Leclerc dostal v Itálii anticenu za manévr v Turecku

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.