Sainz není po kvalifikaci spokojený s novými díly

Lando Norris odstartuje do závodu z 8. místa, Carlos Sainz z 10. Španěl kritizoval vylepšení, která má na svém voze.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Sainz není po kvalifikaci spokojený s novými díly | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Jezdci McLarenu zkoušejí nový balíček na svém voze. Pro Grand Prix Eifelu ho dostal Carlos Sainz a nadšený tím nebyl. Na Norrise ztratil přes 2 desetiny.

„Ano, jsem zklamaný, protože upřímně, když máte na voze nové díly, tak samozřejmě očekáváte trochu krok vpřed,“ řekl Sainz pro Sky F1.

„Nevím, jestli je to proto, že jsme neměli celý pátek, abychom to optimalizovali, ale od třetího tréninku jsem trochu pozadu.“

Sainz přiznal, že má obavy i ze závodu. „Parc fermé znamená, že nemůžeme na autě nic změnit. Budeme se alespoň snažit shromáždit data pro inženýry a všechny doma.“

Fotogalerie: Sobota pod hradem Nürburg aneb kvalifikace i návrat Hülkenberga

Fotogalerie: Sobota pod hradem Nürburg aneb kvalifikace i návrat Hülkenberga

Lando Norris uvedl, že je „rád“, že nové díly na voze nemá. Na druhou stranu si ale nemyslí, že tým připravil špatné díly, které by snad znamenaly krok zpět.

„Je to obtížnější jen proto, že chvíli trvá, než nový balíček plně pochopíte. Když máte jen jeden trénink, jaký jsme měli ráno, je těžké přijít na to, jaké je nejlepší nastavení a jak extrahovat veškerý potenciál,“ vysvětlil Brit.

Další článek: Návrat na Nordschleife? Podle Seidla nereálné

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10