Sainz nechápe omezení zimního testování

Španělský pilot tak nebude mít mnoho času zvyknout si na nový monopost týmu Ferrari, do kterého po sezoně přestupuje.
Foto: Getty Images / Pool
Sainz nechápe omezení zimního testování | Foto: Getty Images / Pool

Carlos Sainz mladší po sezoně 2020 ukončí své působení ve stáji McLaren a přestoupí k Ferrari, kde nahradí Sebastiana Vettela. Německý závodník pro změnu bude hájit barvy týmu Aston Martin.

Piloti, kteří mění po letošním ročníku působiště, budou ve výrazně obtížnější situaci než dosud. Letošní předsezonní testování bylo zkráceno z osmi na šest dnů, v roce 2021 se bude jezdit dokonce jen po dobu tří dnů. Jedním z důvodů má být relativní stabilita pravidel, vozy pro ročník 2021 tak budou do značné míry vycházet z letošních monopostů.

Dosud není stoprocentně jasno, kde se bude testovat. Objevují se však indicie, že tradiční Barcelonu nahradí Bahrajn. Zatímco týmy by se zkrácením testování neměly mít výraznější potíže, jezdci s novým angažmá jsou v horší pozici. Kromě Sainze a Alonsa jdou v příštím roce mění prostředí také Daniel Ricciardo (na místo Sainze v McLarenu) a Fernando Alonso (vrací se z „důchodu“ na Ricciardovo místo v Renaultu).

Sainzovi se nastalá situace pranic nelíbí:

„Asi je pochopitelné, že mít den a půl na zvyknutí si na nové auto k dostatečné přípravě na úvod sezony nestačí. První polovina sezony mého prvního roku u Ferrari tak bude hodně obtížná. Stejné to je i pro Fernanda, Ricciarda a další.

Nerozumím, proč se bude jezdit jen tři dny, tedy den a půl na jednoho pilota. Nelíbí se mi to, zvlášť když se v průběhu roku nesmí testovat,“ posteskl si Sainz.

Španělský pilot přiznává, že by se v rudých barvách rád svezl v rámci testu mladých jezdců v Abú Dhabí. O něco podobného se pokoušel také Renault v případě Alonsa. S takovým krokem by však musely souhlasit jak týmy, tak i FIA. Konsensus je v tomto ohledu krajně nepravděpodobný.  

Další článek: Jsem na vrcholu, myslí si Pérez

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00