Sainz navštívil Maranello, chystá se na kariéru u Ferrari

Carlos Sainz letos poprvé zavítal do Maranella, kde pokračuje v přípravách na novou část své kariéry.
Sainz navštívil Maranello, chystá se na kariéru u Ferrari

Španěl prozradil, že ve čtvrtek strávil na schůzkách více než šest hodin a poznával své nové kolegy, včetně svého týmu inženýrů. Žertoval, že pro něj bude „těžké“ se naučit „spoustu nových jmen“. V pátek usedl Sainz do simulátoru Ferrari, takže si poprvé vyzkoušel vůz italské stáje, i když zatím jen virtuálně.

Sainzovi nevadí, že Alonso a Vettel v rudém neuspěli. Z Ferrari se s prázdnou neodchází, říká

Sainzovi nevadí, že Alonso a Vettel v rudém neuspěli. Z Ferrari se s prázdnou neodchází, říká

Ve skutečném voze se Sainz ještě projet nemohl. Testy po loňské sezóně byly přístupné jen mladým jezdcům a těm, kteří v roce 2020 neodjeli žádný závod, jako byli Alonso a Kubica.

Na konci ledna by se měl ale Sainz posadit do vozu z roku 2018. Do Maranella se tak zřejmě brzy vrátí, i když je možné, že po změnách kalendáře a posunutí začátku sezóny Ferrari tento soukromý test posune.

Další článek: Přehled nejvýznamnějších rekordů Lewise Hamiltona. Je jich už požehnaně

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.