Sainz, Leclerc, Schumacher jezdili ve Fioranu. Podívejte se, jak okruh vypadá

Tento týden proběhly na okruhu ve Fioranu testy Ferrari, kterých se zúčastnili mladíci z akademie i závodní jezdci.

O stavbě vlastního okruhu začal Enzo Ferrari přemýšlet už v 60. letech, kdy nedaleko továrny Ferrari koupil pozemky. Okruh Fiorano byl oficiálně otevřen v roce 1972. Později došlo k několika úpravám.

Dnes má okruh 2 997 metrů a 12 zatáček. K dispozici jsou senzory pro telemetrii, zavlažovací systém i dvě kruhové plochy – větší je skidpad pro testy vozů, pneumatik apod., menší pak heliport. 

Klepněte pro větší obrázek
Mapa okruhu Fiorano. Foto: Will PittengerCC BY-SA 3.0

Okruh se nachází kousek od továrny. Před pár lety navíc nedaleko (cca 300 metrů) vyrostla nová budova „Gestione Sportiva“ alias sportovního oddělení – tedy týmu F1. 

Ještě za dob Michaela Schumachera se po okruhu monoposty F1 proháněly poměrně často. V posledních letech je ale testování omezeno a okruh se tak používá převážně pro testy sportovních vozů.

Aktuální vůz Ferrari z formule 1 může po okruhu odjet maximálně 100 km v rámci filmovacího dne. 

Tento týden se to však změnilo. Ferrari testovalo na okruhu s vozem SF71H z roku 2018, do kterého se posadili junioři Ferrari, ale také Charles Leclerc, Carlos Sainz a Mick Schumacher.

Klepněte pro větší obrázek
Okruh Fiorano. Budova sportovního oddělení Ferrari je nahoře (vlevo od středu snímku). Foto: Ferrari

Onboard z Fiorana

Schumacher ve Fioranu

Sainz v Fioranu

Další článek: FIA vydala časy startů závodů v roce 2021

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?