Sainz Jr. zopakoval páté místo, tentokrát z něj má větší radost

Carlos Sainz Jr. pátým místem ve Velké ceně Maďarska zopakoval svůj výsledek z minulého víkendu ze závodu v Německu a vyrovnal tím svůj nejlepší výsledek v letošní sezóně formule 1, z dnešní páté příčky ale má větší radost.
Sainz Jr. zopakoval páté místo, tentokrát z něj má větší radost

„Ano! Páté místo tentokrát chutná mnohem lépe než páté místo před sedmi dny. Závod jsme zvládli skvěle. Měli jsme skvělý start, výbornou rychlost a v celkem normálním závodě jsme dokázali získat výsledek v top 5. Držet Gaslyho za sebou ve druhém stintu bylo intenzivní, já ale kontroloval rychlost a každý jeho útok a čistou rychlostí jsem dojel před red bullem,“ řekl Sainz Jr.

„Chci opravdu poděkovat a pogratulovat každému členovi týmu tady a v továrně. Myslím, že tenhle první tucet závodů ukázal, jak moc jsme se letos zlepšili,“ dodal Sainz Jr.

Nepovedená Norrisova zastávka v boxech

Letos popáté si pro body dojel i jeho týmový kolega Lando Norris, který na Hungaroringu obsadil deváté místo. Brit měl dobrý start, o lepší výsledek jej ale připravil problém na levém zadním kole během jeho jediné zastávky v boxech.

„Dobrý start, kde jsem předjel hodně jezdců před sebou. Hned jsem předjel Gaslyho, věděl jsem, že Carlos je někde na vnitřku, jel jsem tedy bezpečně a nechal mu spoustu místa,“ řekl Norris.

„Sedmé místo v prvním stintu bylo dobré, jel jsem celou dobu za Carlosem. Pak jsme absolvovali svou zastávku a myslím, že výměna levého zadního kola byla trochu pomalá. Ztratili jsme tady všechny naše pozice. Rychlost byla dobrá, Mercedes byl ale nakonec rychlejší. Kromě toho to byl dobrý závod.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Maďarska 2019

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10