Sainz Jr. zopakoval páté místo, tentokrát z něj má větší radost

Carlos Sainz Jr. pátým místem ve Velké ceně Maďarska zopakoval svůj výsledek z minulého víkendu ze závodu v Německu a vyrovnal tím svůj nejlepší výsledek v letošní sezóně formule 1, z dnešní páté příčky ale má větší radost.
Sainz Jr. zopakoval páté místo, tentokrát z něj má větší radost

„Ano! Páté místo tentokrát chutná mnohem lépe než páté místo před sedmi dny. Závod jsme zvládli skvěle. Měli jsme skvělý start, výbornou rychlost a v celkem normálním závodě jsme dokázali získat výsledek v top 5. Držet Gaslyho za sebou ve druhém stintu bylo intenzivní, já ale kontroloval rychlost a každý jeho útok a čistou rychlostí jsem dojel před red bullem,“ řekl Sainz Jr.

„Chci opravdu poděkovat a pogratulovat každému členovi týmu tady a v továrně. Myslím, že tenhle první tucet závodů ukázal, jak moc jsme se letos zlepšili,“ dodal Sainz Jr.

Nepovedená Norrisova zastávka v boxech

Letos popáté si pro body dojel i jeho týmový kolega Lando Norris, který na Hungaroringu obsadil deváté místo. Brit měl dobrý start, o lepší výsledek jej ale připravil problém na levém zadním kole během jeho jediné zastávky v boxech.

„Dobrý start, kde jsem předjel hodně jezdců před sebou. Hned jsem předjel Gaslyho, věděl jsem, že Carlos je někde na vnitřku, jel jsem tedy bezpečně a nechal mu spoustu místa,“ řekl Norris.

„Sedmé místo v prvním stintu bylo dobré, jel jsem celou dobu za Carlosem. Pak jsme absolvovali svou zastávku a myslím, že výměna levého zadního kola byla trochu pomalá. Ztratili jsme tady všechny naše pozice. Rychlost byla dobrá, Mercedes byl ale nakonec rychlejší. Kromě toho to byl dobrý závod.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Maďarska 2019
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00