Sainz jr.: Z Verstappena nervózní nejsem

Nizozemec dostal při prvním povyšování do sedačky Toro Rosso před Španělem přednost.
Sainz jr.: Z Verstappena nervózní nejsem

Carlos Sainz jr. tvrdí, že skutečnost, že nebyl vybrán pro sedačku Toro Rosso na rok 2015 při první volbě, zatímco Verstappen ano, jej nijak neznepokojuje, ani když teď oba budou týmovými kolegy.

Verstappen získal angažmá již během roku i přesto, že letos absolvoval svou vůbec první sezónu evropské formule 3, zatímco Sainz byl na cestě za titulem ve Světové sérii Formule Renault 3.5.

Odchod Sebastiana Vettela k Ferrari a přesun Daniila Kvjata k Red Bullu však znamenal, že se u týmu Toro Rosso uvolnilo i druhé místo. Na něj nakonec Red Bull dosadil Sainze.

„Red Bull na nás na oba tlačí stejně, abychom odvedli dobrou práci,“ řekl Sainz jr. „Jen proto, že on byl oznámen jako první, se nic nemění.

V březnu budeme oba začínat od nuly a proto musím první závod zvládnout lépe než on a pokusit se překvapit šéfy víc než on. To je cílem.“

Sainz dodal, že ačkoliv bude pro jeho kariéru důležité Verstappena porazit, jejich vztah je zatím dobrý.

„Potkal jsem ho v neděli v Abú Zabí a hodinu jsme si povídali, šlo to vážně dobře, lépe, než byste si mysleli, protože mezi námi nebylo vůbec žádné pnutí,“ pokračoval Sainz jr.

„Oba se máme hodně co učit, abychom během roku zlepšili vůz a také se pokusili porazit jeden druhého, což bude tou zábavnou stránkou věci.“

Další článek: Velká fotogalerie: Plejáda stříbrných šípů a mistři světa ve Stuttgartu

Témata článku: , ,