Sainz Jr. vidí největší hrozbu v Racing Pointu a AlphaTauri

Carlos Sainz Jr. se na základě předsezónních testů domnívá, že největšími soupeři McLarenu mezi týmy ve středu pole budou v letošní sezóně formule 1 Racing Point a AlphaTauri, tedy do loňské sezóny Toro Rosso.
Sainz Jr. vidí největší hrozbu v Racing Pointu a AlphaTauri

Pro RaceFans Španěl jmenoval dva týmy, které budou pro britský tým z Wokingu představovat největší hrozbu.

„Myslím, že všichni vypadají být silní. Každý tým, na který se podíváte, v některé fázi testů zajel velmi dobrý čas. Je proto velmi těžké určit, kdo je na čele středu pole,“ hodnotí Sainz Jr.

„Myslím, že mezi nejnebezpečnější týmy k poražení bych jmenoval Racing Point a dokonce AlphaTauri. Opravdu doufám, že my všichni (týmy ze středu pole) jsme blíže čelu, než v loňském roce. Bez ohledu na pozici by to bylo moje největší přání,“ dodává Španěl.

Říkáme mu Copy Point. Zak Brown prozradil přezdívku týmu s růžovým mercedesem

Říkáme mu Copy Point. Zak Brown prozradil přezdívku týmu s růžovým mercedesem

„Přál bych si, aby tento rok byl střed pole tak blízko nejrychlejším, abychom v každém závodě nebyli předjížděni o kolo nebo aby se nestalo, že pokud bude mít někdo z čela v prvním kole incident, nedostane se tak rychle startovním polem a my se s nimi ani nepokusíme bojovat. Hodně by pro mě znamenalo, kdyby celý střed pole stáhl ztrátu, to je však obtížné nyní předpovědět.“

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Další článek: Williams se zlepšil, podle Russella je ale stále nejpomalejší

17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna
25. února | Vůz Astonu Martin ponese označení AMR21.
25. února | Haas bude mít prezentaci 4. března v 9:00. Není jasné, zda uvidíme nové auto, tým píše o novém zbarvení.