Sainz Jr. těží z Hülkenbergových zkušeností

Carlos Sainz Jr. podle svých slov po přestupu do týmu Renault profituje ze zkušeností svého nového týmového kolegy Nika Hülkenberga. Španěl měl dosud ve formuli 1 za týmové kolegy méně zkušené piloty.
Sainz Jr. těží z Hülkenbergových zkušeností

Sainz Jr. ve formuli 1 začínal v roce 2015 po boku Maxe Verstappena, než se po Verstappenově přestupu do Red Bullu vedle Sainze Jr. do Toro Rosso vrátil Daniil Kvjat. Ve dvou závodech pak byl letos jeho týmovým kolegou Pierre Gasly.

Poslední čtyři letošní závody Sainz Jr. již strávil místo Jolyona Palmera u Renaultu, za který bude jezdit i v příštím roce. Jeho kolegou bude Hülkenberg, který má již v F1 135 startů za Williams, Force Indii, Sauber a Renault. Jeho závodní životopis dále zdobí vítězství v závodě 24 hodin Le Mans s továrním Porsche.

„Je to zajímavé, obzvlášť když už cítím rozdíly,“ řekl Sainz Jr. ke vztahu s Hülkenbergem. „Samozřejmě mi vše pomůže, budu proti jezdci, který je ve formuli 1 sedm nebo osm let a Nico se za poslední rok v týmu skutečně usadil.“

V letošní sezóně jsem zvolil agresivnější přístup, řekl Sainz Jr.

V letošní sezóně jsem zvolil agresivnější přístup, řekl Sainz Jr.

„Je to jen o učení a hledání. Jsem si jistý, že se můžeme navzájem tlačit a tým to posune vpřed. Myslím, že i Niko vítá výzvu v tom, že mě má vedle sebe a tým to bude jen posouvat dopředu. Také ve zpětné vazbě jsme si hodně podobní, a to všem pomůže.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Häkkinenovi se líbí nová generace závodníků

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00