Sainz Jr. nebude chtít být u Ferrari týmovou dvojkou, říká jeho bývalý šéf

Podle jednoho z šéfů týmů, ve kterých dříve působil Carlos Sainz Jr., nebude mít Španěl ve Ferrari zájem plnit podpůrnou roli pro Charlese Leclerca, který bude ve Scuderii jeho týmovým kolegou.
Sainz Jr. nebude chtít být u Ferrari týmovou dvojkou, říká jeho bývalý šéf

„Pokud si u Ferrari myslí, že angažovali číslo dva, mohli by Carlose podcenit,“ říká Trevor Carlin, pro jehož tým Carlin Motorsport Sainz Jr. v roce 2012 závodil v Eurosérii formule 3.

„Vím, že to tak je. Red Bull má týmovou jedničku, Mercedes má týmovou jedničku a Ferrari má týmovou jedničku. Ale s Carlosem to tak nevidím. Myslím, že se stejnou technikou, přístupem a autem může být (Leclercovi) velmi vyrovnaný.

„Carlos je velmi dobrý. Charles ho možná může porazit v kvalifikaci, když ale dojde na závod, myslím, že Carlos bude všude kolem něj. Myslím, že bude bojovat, aby si získal své postavení.“

Sainz Jr. byl už od juniorských formulových kategorií podporován Red Bullem, v jehož juniorském týmu Toro Rosso také v roce 2015 vstoupil do formule 1. Po dvou a půl letech přestoupil k Renaultu, před loňskou sezónou k McLarenu a nyní míří do Ferrari.

Dva Karlové a nejmladší sestava za 52 let. Takové bude příští rok Ferrari

Dva Karlové a nejmladší sestava za 52 let. Takové bude příští rok Ferrari

„Když si projdete Toro Rosso a vším kolem, nemusíte mít úplně šanci se zcela rozvinout. Pro mě je Carlos, kterého jsme před 12 měsíci viděli v McLarenu, když se stal týmovým kolegou Landa (Norrise), stejným jezdcem, kterého si pamatuji, když pro nás závodil ve F3.

„Je mnohem uvolněnější, mnohem klidnější a sebevědomější. Skutečně vyzrál, mám z něj opravdu velkou radost.“

Podle Carlina se Sainz Jr. také dokáže vyrovnat s tlakem, kterému bude jako pilot Scuderie vystaven. Jako syn dvojnásobného mistra světa v rallye je na to zvyklý. „Myslím, že tlak bude ve skutečnosti na Charlesových ramenech. Když Carlos skutečně udělá krok vpřed, mohl by tam být překvapením a udělat Tifosi velmi, velmi šťastnými,“ říká.

Sainzovy Jr. kvality se podle Carlina zcela projeví, když začne pršet. „Když za nás závodil, všimli jsme si, že v mokru byl Carlos naprosto výjimečný. Bylo neuvěřitelné, co dokázal. To má z řízení bugin a terénních aut ve Španělsku, kde ho učil jeho otec. Myslím, že by byl stejně dobrým jezdcem rallye jako je pilotem F1!“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Příští rok nemusí být ve formuli 1 poprvé po 40 letech žádný německý závodník
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00