Sainz Jr. kritizuje „velmi nebezpečného“ Grosjeana, Norris je relativně spokojen

Carlos Sainz Jr. z McLarenu si postěžoval na chování Romaina Grosjeana při jejich vzájemném souboji ve Velké ceně Velké Británie na Silverstonu.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Sainz Jr. kritizuje „velmi nebezpečného“ Grosjeana, Norris je relativně spokojen | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Sportovní komisaři upozornili Grosjeana černo-bílou vlajkou na jeho obranné manévry při snaze udržet za sebou pilota McLarenu na rovince Wellington Straight. Později byl Grosjean předvolán před komisaře za další incident s Danielem Ricciardem.

Sainz Jr. rozdělil svůj závod na dvě poloviny. „Spousta útoků v prvních kolech, během fáze Safety caru a dostat se přes velmi nebezpečného Romaina Grosjeana.“

Stejně jako piloty Mercedesu potkal Sainze Jr. v závěru závodu defekt pneumatiky, který jej připravil o páté místo a odsunul až mimo bodované pozice.

„V prostřední části závodu jsem se hodně staral o pneumatiky. Věděli jsme, že to bude s pneumatikami náročné. Když jsem dostal defekt, ukázalo se, že to bylo těsné. Celkově v těchto prvních třech nebo čtyřech závodech na mé straně nestálo štěstí. Dnes jsme přišli o spoustu bodů, takže jsem zklamaný. Na druhou stranu až do posledních dvou kol šlo všechno dobře, takže na tým nebo na sebe nemohu být naštvaný.“

Norris neměl rychlost

Na pátém místě nakonec skončil jeho týmový kolega Lando Norris, pro kterého to ale byl „velmi náročný závod“.

„Nemyslím si, že jsme dnes měli nejlepší rychlost. V porovnání s včerejškem byly renaulty rozhodně rychlejší než my. Nám to zkomplikovalo život, když jsme museli více tlačit a dát více zabrat i pneumatikám,“ řekl Norris.

„Nebylo to nic strašného. Udělal jsem pár chyb, jednu v prvním kole, pustil jsem Carlose před sebe. Pak to ale nebylo tak špatné. Myslím, že se zastávkami jsme měli dobrou strategii, oba jsme dojeli na slušných pozicích.“

Další článek: Skoro se mi zastavilo srdce, říká po defektu v posledním kole vítězný Hamilton

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10