Sainz Jr. kritizuje „velmi nebezpečného“ Grosjeana, Norris je relativně spokojen

Carlos Sainz Jr. z McLarenu si postěžoval na chování Romaina Grosjeana při jejich vzájemném souboji ve Velké ceně Velké Británie na Silverstonu.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Sainz Jr. kritizuje „velmi nebezpečného“ Grosjeana, Norris je relativně spokojen | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Sportovní komisaři upozornili Grosjeana černo-bílou vlajkou na jeho obranné manévry při snaze udržet za sebou pilota McLarenu na rovince Wellington Straight. Později byl Grosjean předvolán před komisaře za další incident s Danielem Ricciardem.

Sainz Jr. rozdělil svůj závod na dvě poloviny. „Spousta útoků v prvních kolech, během fáze Safety caru a dostat se přes velmi nebezpečného Romaina Grosjeana.“

Stejně jako piloty Mercedesu potkal Sainze Jr. v závěru závodu defekt pneumatiky, který jej připravil o páté místo a odsunul až mimo bodované pozice.

„V prostřední části závodu jsem se hodně staral o pneumatiky. Věděli jsme, že to bude s pneumatikami náročné. Když jsem dostal defekt, ukázalo se, že to bylo těsné. Celkově v těchto prvních třech nebo čtyřech závodech na mé straně nestálo štěstí. Dnes jsme přišli o spoustu bodů, takže jsem zklamaný. Na druhou stranu až do posledních dvou kol šlo všechno dobře, takže na tým nebo na sebe nemohu být naštvaný.“

Norris neměl rychlost

Na pátém místě nakonec skončil jeho týmový kolega Lando Norris, pro kterého to ale byl „velmi náročný závod“.

„Nemyslím si, že jsme dnes měli nejlepší rychlost. V porovnání s včerejškem byly renaulty rozhodně rychlejší než my. Nám to zkomplikovalo život, když jsme museli více tlačit a dát více zabrat i pneumatikám,“ řekl Norris.

„Nebylo to nic strašného. Udělal jsem pár chyb, jednu v prvním kole, pustil jsem Carlose před sebe. Pak to ale nebylo tak špatné. Myslím, že se zastávkami jsme měli dobrou strategii, oba jsme dojeli na slušných pozicích.“

Další článek: Skoro se mi zastavilo srdce, říká po defektu v posledním kole vítězný Hamilton

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.