Sainz Jr.: Jsem teď v nejlepší formě v kariéře

Carlosi Sainzovi Jr. se v letošní sezóně formule 1 daří. Podle svých slov nyní prožívá životní formu.
Sainz Jr.: Jsem teď v nejlepší formě v kariéře

Pátým místem ve Velké ceně Japonska se pilot McLarenu posunul na šestou příčku v průběžném pořadí, když přeskočil Pierra Gaslyho, který sezónu začal u Red Bullu a nyní působí u Toro Rosso.

V první polovině závodu na okruhu v Suzuce bojoval s red bullem Alexandera Albona. Pátým místem vyrovnal svá sezónní maxima z Německa a Maďarska. Z dosavadních sedmnácti závodů bodoval v deseti z nich.

„Řekl bych, že ano. Nebudu vám lhát,“ odpověděl Sainz Jr. na otázku, zda je podle svého názoru v nejlepší formě v kariéře.

McLaren si dal za cíl konečné šesté místo pro Sainze Jr.

McLaren si dal za cíl konečné šesté místo pro Sainze Jr.

„Přemýšlel jsem nad tím v průběhu závodu, když jsem se snažil za sebou udržet (Charlese) Leclerca a najednou mi řekli moje časy a já si řekl 'musím jet opravdu rychle!'. Na konci závodu jsem poděkoval týmu za skvělý vůz v průběhu celého víkendu. Jsem velmi hrdý, že jsem konečně trochu více než jen nejlepší ze zbytku světa. Rozhodně jsme o tom víkendu udělali krok vpřed.“

Sainz Jr. zlepšení své formy připisuje lepšímu porozumění letošnímu mclarenu.

„Teď ve druhé polovině sezóny jsem to auto začal poznávat. V kvalifikaci rozumím vozu trochu lépe, nastavil jsem ho více svým potřebám,“ popisuje.

„Jak v kvalifikaci, tak v závodě jsme také silnější z pohledu rychlosti. V kvalifikaci jsem měl problém s baterií, v každém kole jsem ztrácel několik desetin, a i přesto jsem se dokázal kvalifikovat na dobrém sedmém místě. Cítím, že ve druhé polovině sezóny si všechno začíná více sedat.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Měli bychom více poslouchat naše jezdce, uvědomuje si šéf týmu Haas

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10