Sainz Jr. je z druhého místa napůl zklamaný

Carlos Sainz Jr. byl velmi blízko svému prvnímu vítězství ve formuli 1. Z premiérového triumfu se ve Velké ceně Itálie radoval Pierre Gasly, který porazil pilota McLarenu o 0,4 sekundy.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Sainz Jr. je z druhého místa napůl zklamaný | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Španěl měl po startu z třetí pozice velmi dobrý start a posunul se za vedoucího Lewise Hamiltona na druhé místo.

Když Hamilton dostal trest stop&go za absolvování zastávky v době, kdy byly boxy uzavřeny, mohl se Sainz Jr. dostat do vedení, dobře načasovaná Gaslyho zastávka ale pomohla pilotovi AlphaTauri posunout se do čela. Vedení udržel i ve druhé polovině závodu po restartu.

Sainz Jr. ví, že měl šanci získat první vítězství, když o vedení bojovaly dva týmy z vyrovnaného středu pole, zároveň si ale také uvědomuje, že nebýt Hamiltonových problémů, na lepší, než druhé místo by v cíli závodu neměl.

„Je to neuvěřitelné. Z druhého místa jsem napůl zklamaný, protože byste nevěřili, že bych dnes měl šanci bojovat o vítězství. Byli jsme velmi, velmi blízko. Upřímně si ale myslím, že v normálním závodě bychom byli druzí za Lewisem, protože jsme měli opravdu dobrou rychlost. Je to to, co si zasloužíme,“ řekl Sainz Jr., který získal první stupně vítězů vloni v Brazílii.

„S druhým místem jsem velmi spokojen, celý víkend jsme byli velmi rychlí a dnes jsem mohl celkem snadno dominovat středu pole. Takže s tím musím být spokojen. Musíme být hrdí na rychlost vozu a na to, že jsem se dostal z šesté na druhou pozici, pak stíhal Pierra a dojel za ním o tři nebo čtyři desetiny. Bez červené vlajky bych dojel za Lewisem.“

Norris těsně pod stupni vítězů

Velmi úspěšný závod pro McLaren podtrhl čtvrtým místem v cíli Lando Norris.

„Opravdu dobrý závod pro mě a pro celý tým. Měl jsem dobrý start a dostal jsem se před tři jezdce na třetí místo. Byl jsem spokojen a kontrolovali jsme rychlost ve srovnání s některými rychlejšími vozy. Jakmile se ale vše uklidnilo, bylo velmi těžké předjíždět. Až do červené vlajky probíhal závod opravdu dobře. Někteří z toho vytěžili a měli velké štěstí,“ řekl Norris.

„Tvrdě jsme pracovali, abychom nás dostali do dobré pozice, ale pravidlo umožňující týmům měnit pneumatiky před restartem bylo proti nám a ztratili jsme. Zasloužili bychom si dvojité stupně vítězů,“ dodal Brit.

Další článek: Odvolací soud nebude. Své odvolání stáhlo i Ferrari

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen