Sainz Jr. je z druhého místa napůl zklamaný

Carlos Sainz Jr. byl velmi blízko svému prvnímu vítězství ve formuli 1. Z premiérového triumfu se ve Velké ceně Itálie radoval Pierre Gasly, který porazil pilota McLarenu o 0,4 sekundy.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Sainz Jr. je z druhého místa napůl zklamaný | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Španěl měl po startu z třetí pozice velmi dobrý start a posunul se za vedoucího Lewise Hamiltona na druhé místo.

Když Hamilton dostal trest stop&go za absolvování zastávky v době, kdy byly boxy uzavřeny, mohl se Sainz Jr. dostat do vedení, dobře načasovaná Gaslyho zastávka ale pomohla pilotovi AlphaTauri posunout se do čela. Vedení udržel i ve druhé polovině závodu po restartu.

Sainz Jr. ví, že měl šanci získat první vítězství, když o vedení bojovaly dva týmy z vyrovnaného středu pole, zároveň si ale také uvědomuje, že nebýt Hamiltonových problémů, na lepší, než druhé místo by v cíli závodu neměl.

„Je to neuvěřitelné. Z druhého místa jsem napůl zklamaný, protože byste nevěřili, že bych dnes měl šanci bojovat o vítězství. Byli jsme velmi, velmi blízko. Upřímně si ale myslím, že v normálním závodě bychom byli druzí za Lewisem, protože jsme měli opravdu dobrou rychlost. Je to to, co si zasloužíme,“ řekl Sainz Jr., který získal první stupně vítězů vloni v Brazílii.

„S druhým místem jsem velmi spokojen, celý víkend jsme byli velmi rychlí a dnes jsem mohl celkem snadno dominovat středu pole. Takže s tím musím být spokojen. Musíme být hrdí na rychlost vozu a na to, že jsem se dostal z šesté na druhou pozici, pak stíhal Pierra a dojel za ním o tři nebo čtyři desetiny. Bez červené vlajky bych dojel za Lewisem.“

Norris těsně pod stupni vítězů

Velmi úspěšný závod pro McLaren podtrhl čtvrtým místem v cíli Lando Norris.

„Opravdu dobrý závod pro mě a pro celý tým. Měl jsem dobrý start a dostal jsem se před tři jezdce na třetí místo. Byl jsem spokojen a kontrolovali jsme rychlost ve srovnání s některými rychlejšími vozy. Jakmile se ale vše uklidnilo, bylo velmi těžké předjíždět. Až do červené vlajky probíhal závod opravdu dobře. Někteří z toho vytěžili a měli velké štěstí,“ řekl Norris.

„Tvrdě jsme pracovali, abychom nás dostali do dobré pozice, ale pravidlo umožňující týmům měnit pneumatiky před restartem bylo proti nám a ztratili jsme. Zasloužili bychom si dvojité stupně vítězů,“ dodal Brit.

Další článek: Odvolací soud nebude. Své odvolání stáhlo i Ferrari

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.