Sainz Jr. je spokojen, Norris si sype popel na hlavu

McLarenu se poprvé od závodu v Maďarsku podařilo dostat s oběma svými vozy do třetí části kvalifikace. Carlos Sainz Jr. se do Velké ceny Singapuru formule 1 kvalifikoval na sedmém a Lando Norris na desátém místě.
Sainz Jr. je spokojen, Norris si sype popel na hlavu

Norris je z desáté pozice zklamaný. Mladému Britovi po prvních pokusech v Q3 patřila sedmá příčka, posledním pokusem se před něj ale dostali oba jezdci Renaultu. Norris podle svých slov podcenil přípravu na poslední pokus a ve 13. zatáčce navíc udělal chybu.

„Měl jsem dobrý pocit, Q1 šla dobře, Q2 byla velmi dobrá, zajel jsem opravdu pěkné kolo. Byl jsem šťastný a sebejistý, na voze jsme nic nezměnili,“ řekl Norris pro Sky F1.

„Ale vyjel jsem na trať na poslední pokus a já nedokázal zahřát pneumatiky tak, jak jsem chtěl, navíc jsem byl možná až příliš blízko za autem před sebou. V prostředním sektoru jsem pak nějak vypnul mozek, řadil jsem špatné převodové stupně a podobně. Bylo to špatné a já ztratil čas, protože jsem se snažil to napravit. Jsem idiot.“

Velkou chybu udělal Norris ve 13. zatáčce. „Zařadil jsem špatný převodový stupeň. Nepodřadil jsem o tolik stupňů, o kolik jsem měl. Ztratil jsem kontrolu nad zadní částí auta a měl jsem špatný výjezd ze zatáčky.“

Sainz Jr. je spokojen

Jeho týmový kolega Sainz Jr. dokázal být v kvalifikaci nejlepším za jezdci top tří týmů, porazil oba renaulty a vyrazí ze sedmé příčky.

„Byl to pro nás velmi pozitivní den. Gratuluji celému týmu. Ukázali jsme dobrou rychlost na pomalé trati, což byla jedna z našich slabin. Celý vůz se po celý víkend chová dobře a v Q3 jsme dokázali dát dohromady velmi dobré kolo,“ řekl Sainz Jr.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Hamilton přiznává, že měl problém s Ferrari v kvalifikaci soupeřit

17:54 | Vandoorne jezdí ve FE, Gutiérrez nemá platnou licenci. Pokud by nastal problém u McLarenu, nastoupí za něj Paul di Resta.
17:21 | Podle určitých spekulací se výsledek vyšetřování Racing Pointu dozvíme až v pátek před tréninkem.
17:01 | Pirelli zrušilo testy nových pneumatik v prvních 30 minutách FP2. Po defektech chce dát týmům více času pracovat se současnými pneumatikami.
13:14 | Po debutu v DTM se Robert Kubica vrací za volant vozu F1. V pátek ho čeká další první trénink s Alfou Romeo.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10