Sainz Jr. je spokojen, Norris si sype popel na hlavu

McLarenu se poprvé od závodu v Maďarsku podařilo dostat s oběma svými vozy do třetí části kvalifikace. Carlos Sainz Jr. se do Velké ceny Singapuru formule 1 kvalifikoval na sedmém a Lando Norris na desátém místě.
Sainz Jr. je spokojen, Norris si sype popel na hlavu

Norris je z desáté pozice zklamaný. Mladému Britovi po prvních pokusech v Q3 patřila sedmá příčka, posledním pokusem se před něj ale dostali oba jezdci Renaultu. Norris podle svých slov podcenil přípravu na poslední pokus a ve 13. zatáčce navíc udělal chybu.

„Měl jsem dobrý pocit, Q1 šla dobře, Q2 byla velmi dobrá, zajel jsem opravdu pěkné kolo. Byl jsem šťastný a sebejistý, na voze jsme nic nezměnili,“ řekl Norris pro Sky F1.

„Ale vyjel jsem na trať na poslední pokus a já nedokázal zahřát pneumatiky tak, jak jsem chtěl, navíc jsem byl možná až příliš blízko za autem před sebou. V prostředním sektoru jsem pak nějak vypnul mozek, řadil jsem špatné převodové stupně a podobně. Bylo to špatné a já ztratil čas, protože jsem se snažil to napravit. Jsem idiot.“

Velkou chybu udělal Norris ve 13. zatáčce. „Zařadil jsem špatný převodový stupeň. Nepodřadil jsem o tolik stupňů, o kolik jsem měl. Ztratil jsem kontrolu nad zadní částí auta a měl jsem špatný výjezd ze zatáčky.“

Sainz Jr. je spokojen

Jeho týmový kolega Sainz Jr. dokázal být v kvalifikaci nejlepším za jezdci top tří týmů, porazil oba renaulty a vyrazí ze sedmé příčky.

„Byl to pro nás velmi pozitivní den. Gratuluji celému týmu. Ukázali jsme dobrou rychlost na pomalé trati, což byla jedna z našich slabin. Celý vůz se po celý víkend chová dobře a v Q3 jsme dokázali dát dohromady velmi dobré kolo,“ řekl Sainz Jr.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Hamilton přiznává, že měl problém s Ferrari v kvalifikaci soupeřit

11:30 | Nicholase Latifiho čekají tři první tréninky v řadě. Může to být příprava na příští rok. Latifi je favoritem na sedačku u Williamsu.
18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10