Sainz Jr.: Hülkenberg možná lituje kontaktu v prvním kole

Carlos Sainz Jr. a Nico Hülkenberg se střetli v prvním kole Velké ceny Singapuru formule 1. Pilot McLarenu věří, že Němec kontaktu, po kterém museli oba jezdci zamířit do boxů, lituje.
Sainz Jr.: Hülkenberg možná lituje kontaktu v prvním kole

Sainz Jr. s Hülkenbergem si po prvních zatáčkách udrželi své startovní pozice. Španěl se přitom snažil zaútočit na šestého Alexandera Albona.

Na pilota Red Bullu se pokusil zaútočit v páté zatáčce vnějškem, ovšem v tu chvíli do něj zezadu narazil Hülkenberg. Po incidentu měl Sainz Jr. defekt pneumatiky a poškozenou podlahu vozu. Do boxů zamířil na konci prvního kola také Hülkenberg.

Hülkenberg nakonec obsadil deváté místo a Sainz Jr. dojel dvanáctý. Podle pilota McLarenu bude Hülkenberg incidentu litovat, jelikož mohli oba získat více bodů.

„Přemýšlel jsem nad předjetím Albona. Nica jsem proto vůbec nesledoval. Měl jsem opravdu dobrý start, Albon bránil vnitřek a já jel vnějškem, pak jsem chtěl zavřít dveře, musel jsem tedy přibrzdit, a to možná Nico viděl jako příležitost,“ řekl Sainz Jr.

Norris: Prvních 30 kol jsme jen kroužili, nejsem proto tolik unavený

Norris: Prvních 30 kol jsme jen kroužili, nejsem proto tolik unavený

„Byl to ambiciózní manévr, po závodě za mnou přišel a řekl, že je mu to líto! Je to škoda, protože to pro nás dnes mohlo být sedmé a osmé místo a možná toho teď lituje.“

Hülkenberg řekl, že se pokusil o útok v páté zatáčce, ale nedokázal zabránit kontaktu.

„Útočil jsem na něj, ale přemisťovali jsme se zleva doprava a on byl vlevo a připravoval si výjezd z páté zatáčky a já byl na vnitřku. Byl jsem vedle něj, pak jsem ale viděl, že najednou celkem agresivně zatočil a nenechal mi místo, takže jsem se snažil z toho stáhnout. Vyjel jsem na vnitřní obrubník, nemohl jsem už ale zabránit kontaktu kolo na kolo. Dostal jsem defekt, a i on měl nějaké poškození,“ popsal Hülkenberg.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Chtěli jsme pokrýt Verstappena, vysvětluje šéf Ferrari Vettelovu dřívější zastávku
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00