Sainz je u McLarenu šťastný. S prodloužením smlouvy nespěchá

Carlos Sainz řekl, že je v McLarenu velmi šťastný a naznačil, že jednání o nové smlouvě už začala.

„Není tajemstvím, že jsem v McLarenu velmi šťastný,“ řekl Sainz. „V pozadí se samozřejmě odehrávají určité věci. Je zřejmé, že jsme se o tom už začali bavit, ale současně to není potřeba dramatizovat, protože je teprve únor, takže nespěcháme.“

„Nebudu však skrývat, že jsem v McLarenu velmi, velmi šťastný a že mám v tento projekt velkou důvěru.“

McLaren představil MCL35

McLaren představil MCL35

Rodák z Madridu požádal také fanoušky o trpělivost. „protože v roce 2020 mistrovství světa nevyhrajeme, nebo nebude moc pódií, ale budeme se snažit a doufejme, že se na ně dostaneme,“ řekl pro Movistar+F1.

Sainz také prozradil, že mu s přípravou na sezónu pomáhá box a squash. 

„Považoval jsem tyto sporty za velmi náročné a podobné formuli 1, pokud jde o to, že musím hrát pod velkým tlakem a zároveň přemýšlet a pamatovat si věci ve chvíli, kdy jsem unavený. Opravdu si to užívám. Squash je něco podobného,“ vysvětluje Sainz. 

„Dostávám se na 200 tepů za minutu pokaždé, když jdu boxovat nebo hrát squash a nemám mnoho jiných sportů, které mě baví a ve kterých se dostávám k tomuto počtu tepů za minutu.“

Foto: McLaren

Další článek: Renault se dohodnul s Mercedesem, co vše může Ocon vyzradit

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?