Sainz je šťastný, Verstappen měl smůlu

Oba mladíci v barvách Toro Rosso si v první kvalifikaci sezóny v Austrálii vedli velmi dobře.
Sainz je šťastný, Verstappen měl smůlu

Carlos Sainz jr. se při své první kvalifikaci ve formuli 1 probojoval až do třetí části, kde zajel osmý nejrychlejší čas. Max Verstappen odstartuje dvanáctý.

„Jsem velmi šťastný. Je skvělý pocit startovat do svého prvního závodu formule 1 z osmé pozice na roštu! Byla to klidná kvalifikace až na první část, kdy jsem udělal drobnou chybu, neovlivnilo mě to ale a od té doby už šlo vše dobře. Jen jsem se soustředil na to, abychom naladili vůz tak, aby mi vyhovoval a mohl jsem z něj získat plný potenciál. Cítím se v autě opravdu dobře a užívám si to,“ řekl Sainz jr.

„Je těžké odhadnout, kde zítra budeme, jelikož to bude můj první závod, ale těším se na to. Bude to trochu takové dobrodružství, trénoval jsem na to ale celou zimu a cítím se připraven.“

Nejmladší pilot v historii F1 Verstappen se blýskl v první části, kdy zajel čtvrtý nejrychlejší čas. Postup z druhé části kvalifikace do závěrečného segmentu mu však utekl o 142 tisícin.

„Od začátku jsem se v autě cítil dobře a měl jsem dobrou Q1,“ zhodnotil Verstappen. „První jízda v Q2 byla slušná, i když jsem měl něco se zády a trochu mě bolelo rameno. Bohužel to kolo nebylo dobré, protože pneumatiky nebyly zahřáté. Ve druhém rychlém pokusu jsem udělal chybu ve 4. zatáčce, kde jsem vyjel trochu mimo a ztratil kontrolu nad zadní částí vozu, přišel jsem tam o spoustu času. Je to smůla, nic z toho však už teď nemůžu změnit. Těším se na zítra, na můj vůbec první závod ve formuli 1,“ řekl po kvalifikaci 17letý Verstappen.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: McLaren po problémové zimě propadák čekal, ambicí je dojet do cíle