Sainz je spokojený se svým letošním progresem

O příchodu Carlose Sainze do Ferrari se hodně diskutovalo. Španěl byl nakonec ve své první sezóně velmi vyrovnaným soupeřem Charlese Leclerca.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Sainz je spokojený se svým letošním progresem  | Foto: Getty Images / Peter Fox

Ferrari má patrně nejvyrovnanější jezdeckou dvojici na startovním roštu. Minimálně výsledky v závodech tomu nasvědčují, i když Leclerc měl v sezóně určitou smůlu. Sainz naopak dokázal bodovat posledních 14 závodů v řadě. Rodák z Madridu je také jezdcem, který asi nejlépe a nejrychleji ze všech zvládl přesun do nového týmu.

Sainz nebyl dříve v sezóně spokojený se svými výkony. V průběhu víkendů nedokázal poskládat vše pěkně dohromady a dostat z auta maximum. 

„Už jsem to říkal před tímto závodem, že mám pocit, že jsem nevyužil víkend na maximum. Zatím jsem jako jezdec Ferrari nedal dohromady celý víkend, a to je něco, co jsem byl zvyklý dělat velmi dobře,“ řekl Sainz v srpnu.

Od léta se ale situace změnila. „Myslím, že jsem od září udělal pokrok,“ řekl Sainz v rozhovoru pro svého sponzora Estrella Galicia 0,0. „Tento pokrok mě v posledních čtyřech nebo pěti závodních víkendech posílil. V kvalifikacích i závodech jsem jezdil na hraně svých možností, a díky tomu jsem se neustále umisťoval na bodovaných pozicích.“

Jezdcům Ferrari červené vlajky uškodily. Tým má ale stále pohodlný náskok na McLaren

Jezdcům Ferrari červené vlajky uškodily. Tým má ale stále pohodlný náskok na McLaren

„Jsem hrdý na to, že se mi v posledních týdnech podařilo dosáhnout takového pokroku, který mi dodává sebevědomí pro rok 2022.“

V posledním závodě sezóny má Ferrari o co bojovat. Stále není rozhodnuto o třetím místě v Poháru konstruktérů, i když náskok Ferrari na McLaren je vysoký. Pozornost však bude upřena především na souboje o tituly.

„Z mého pohledu si myslím, že to bude opět skvělý zápas, velmi těsný. Jen doufám, že oba jezdci svedou čistý souboj, budou k sobě čestní a všichni si užijeme velkolepý závěr sezony ve formuli 1.“

Další článek: MiniDrivers a GP Saúdské Arábie 2021