Sainz je spokojen, Verstappen měl problém s přetáčivostí

Toro Rosso vypadalo ve všech třech trénincích na Velkou cenu Velké Británie velmi silně. Osmé místo Carlose Sainz jr. a 13. Maxe Verstappena je tak zklamáním.
Sainz je spokojen, Verstappen měl problém s přetáčivostí

Loňský šampion Světové série formule Renault 3.5 Sainz bude ve čtvrté řadě spolu s Daniilem Kvajtem z Red Bullu. Druhý red bull Daniela Ricciarda přitom stojí až na desáté pozici.

„Jsem šťastný, opravdu mám tuhle trať rád! Dnes jsme odvedli maximum a nemyslím, že bychom dnes mohli dostat z vozu více,” řekl Sainz jr..

„Po celý víkend jsme vypadali silně a po celou dobu jsem byl optimistický. S dnešní osmou pozicí jsem spokojen. Zítra očekáváme těžký závod se spoustou soubojů, jako vždy se ale pokusíme o to nejlepší, abychom dojeli na pozici, na které jsme startovali, nebo na lepší a získali tím více bodů.”

Zklamaný byl 17letý Verstappen, který si během kvalifikace stěžoval na svůj vůz, který se podle něj choval jinak než v trénincích.

„Abych pravdu řekl, opravdu nevím, co se v dnešní kvalifikaci stalo, protože po celý víkend jsme byli opravdu konkurenceschopní a pak, když jsem vyjel do Q1, jsem měl problém s přetáčivostí a nebyl jsem ani spokojen s vyvážením vozu, takže jsem nakonec ani nemohl dát dohromady pořádné kolo,” řekl Verstappen.

„Musíme se na to podívat a zjistit, proč k tomu došlo. Je to zklamání, protože jsem se na tuhle kvalifikaci opravdu těšil, vůz se ale nechoval tak, jak bych chtěl a nemohl jsem se zlepšit. Snad se nám před zítřkem podaří něco udělat, při dlouhých jízdách jsme ukázali dobrou rychlost, takže snad budeme mít dobrý závod.”

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Alonsovi hrozilo vyloučení z kvalifikace, stewardi přimouřili oko

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.