Sainz je spokojen, Verstappen měl problém s přetáčivostí

Toro Rosso vypadalo ve všech třech trénincích na Velkou cenu Velké Británie velmi silně. Osmé místo Carlose Sainz jr. a 13. Maxe Verstappena je tak zklamáním.
Sainz je spokojen, Verstappen měl problém s přetáčivostí

Loňský šampion Světové série formule Renault 3.5 Sainz bude ve čtvrté řadě spolu s Daniilem Kvajtem z Red Bullu. Druhý red bull Daniela Ricciarda přitom stojí až na desáté pozici.

„Jsem šťastný, opravdu mám tuhle trať rád! Dnes jsme odvedli maximum a nemyslím, že bychom dnes mohli dostat z vozu více,” řekl Sainz jr..

„Po celý víkend jsme vypadali silně a po celou dobu jsem byl optimistický. S dnešní osmou pozicí jsem spokojen. Zítra očekáváme těžký závod se spoustou soubojů, jako vždy se ale pokusíme o to nejlepší, abychom dojeli na pozici, na které jsme startovali, nebo na lepší a získali tím více bodů.”

Zklamaný byl 17letý Verstappen, který si během kvalifikace stěžoval na svůj vůz, který se podle něj choval jinak než v trénincích.

„Abych pravdu řekl, opravdu nevím, co se v dnešní kvalifikaci stalo, protože po celý víkend jsme byli opravdu konkurenceschopní a pak, když jsem vyjel do Q1, jsem měl problém s přetáčivostí a nebyl jsem ani spokojen s vyvážením vozu, takže jsem nakonec ani nemohl dát dohromady pořádné kolo,” řekl Verstappen.

„Musíme se na to podívat a zjistit, proč k tomu došlo. Je to zklamání, protože jsem se na tuhle kvalifikaci opravdu těšil, vůz se ale nechoval tak, jak bych chtěl a nemohl jsem se zlepšit. Snad se nám před zítřkem podaří něco udělat, při dlouhých jízdách jsme ukázali dobrou rychlost, takže snad budeme mít dobrý závod.”

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Alonsovi hrozilo vyloučení z kvalifikace, stewardi přimouřili oko

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10