Sainz je spokojen, Leclerc brzy odpálil pneumatiky

Ve vyrovnané kvalifikaci formule 1 na Velkou cenu Abú Dhabí obsadili piloti Ferrari Carlos Sainz a Charles Leclerc páté a sedmé místo.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Sainz je spokojen, Leclerc brzy odpálil pneumatiky | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Ačkoliv první tři jezdce dělilo přes osm deset, mezi třetím Landem Norrisem a šestým Valtterim Bottasem je jen jedna desetina sekundy.

Pátý Sainz ztratil na třetího Norrise 61 tisícin sekundy.

„Se svou dnešní výkonností jsem poměrně spokojen. Včera to byl jeden z nejtěžších pátků za dlouhou dobu, ale dokázali jsme se z toho dostat. Potvrdilo se, že jsem se od začátku roku v kvalifikacích zlepšil, což je další pozitivum,“ řekl Sainz.

„Třetí sektor byl klíčový. Netlačit v prvních dvou sektorech příliš na pneumatiky, ale zabrat naopak na konci se proměnilo v dobré kolo. Při pohledu na výsledky to mohlo být ještě lepší, Lando je přede mnou jen o pár setin sekundy.

„Zítra v závodě nebude jednoduché předjíždět, ale uděláme maximum a pokusíme se získat nějaké pozice. Chci svou první sezónu za Scuderia Ferrari zakončit vysoko,“ dodává Španěl.

Leclerc brzy zničil pneumatiky

Leclerc doplatil na to, že v prvních dvou sektorech okruhu Yas Marina až příliš tlačil na měkkou sadu pneumatik Pirelli. V technickém třetím sektoru v ní tak neměl takovou výkonnost, jakou by potřeboval.

„Měli jsme potenciál vést si dnes lépe. Moje první dva sektory byly poskládané velmi dobře, ale zřejmě jsem tlačil až příliš, takže když jsem dorazil do třetího sektoru, neměl jsem už žádnou přilnavost. Je to škoda,“ řekl Leclerc.

„Bude těžké se probojovat zpátky, ale uděláme maximum. Máme dobrou závodní rychlost, takže to snad naposledy v této sezóny poskládáme dohromady.“

Další článek: Návrat ke starší pohonné jednotce mě v kvalifikaci stál dvě desetiny, říká Bottas