Sainz doufá, že bude mít s Leclercem podobně „speciální vztah“ jako s Norrisem u McLarenu

Carlos Sainz doufá, že se svým novým týmovým kolegou u Ferrari Charlesem Leclercem bude mít podobně „speciální vztah“ jako měl poslední dva roky s Landem Norrisem u McLarenu.
Foto: Ferrari
Sainz doufá, že bude mít s Leclercem podobně „speciální vztah“ jako s Norrisem u McLarenu | Foto: Ferrari

S Norrisem měl přitom Španěl u britského týmu dobrý vztah jak na trati, tak mimo ni. McLaren díky tomu dosáhl na třetí místo v Poháru konstruktérů, čímž zaznamenal nejlepší výsledek od roku 2012.

„Na jednu stranu je to náročné, protože (Norris) je také velmi rychlý a uvolněný, takže musíte zvládnout dvě věci. Zároveň je ale fajn mít někoho, u koho jste po kvalifikaci nebo závodě buď šťastní nebo smutní, protože vás porazil nebo jste porazili vy jeho, do závodu ale vstupuje s otevřenou myslí a nesnaží se před nikým nic skrývat,“ řekl Sainz Autosportu.

Perfektní vztah se Sainzem Jr. pomohl k dosažení třetího místa, říká Norris

Perfektní vztah se Sainzem Jr. pomohl k dosažení třetího místa, říká Norris

„Ke svému soupeři a týmovému kolegovi jste upřímní, pogratulujete mu a oceníte práci, kterou odvedl a naopak. Považuji to za speciální vztah a rád bych takový měl i v budoucnu. Tým a celé pracovní prostředí je díky tomu mnohem méně pod tlakem. Každému to jen usnadňuje život a tým se díky tomu může posunout dopředu mnohem rychleji a lepším způsobem.“

Vztah Leclerca se Sebastianem Vettelem, kterého Sainz u Ferrari nahrazuje, byl poznamenán několika vzájemnými kolizemi jako například ve Velké ceně Brazílie v roce 2019.

Sainz podle svých slov už před podepsáním smlouvy s Ferrari vycházel s Leclercem dobře a již spolu mluvili o plánech na letošní sezónu.

„Lhal bych, kdybych řekl, že jsem s Charlesem nemluvil. Samozřejmě věnuji pozornost tomu, co se tu děje, a občas mu pokládám otázky. Dokud se nedostanete do týmu, je těžké pochopit a vědět, co se tam děje. Můj vztah s Charlesem je velmi dobrý a očekávám, že spolu v budoucnu budeme dobře vycházet.“

Binotto: Leclerc nebude u Ferrari týmová jednička, Sainz s ním může bojovat

Binotto: Leclerc nebude u Ferrari týmová jednička, Sainz s ním může bojovat

Váš názor Další článek: Hvězdy WRC musí mít "koule z oceli", říká Ocon po první jízdě v rallye
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00