Sainz chválí bývalého týmového kolegu a těší se na souboj s McLarenem

Carlos Sainz v Imole odstartoval až z 11. místa, ale v cíli závodu byl pátý za Charlesem Leclercem. Před oběma ferrari byl Sainzův bývalý týmový kolega Lando Norris.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Sainz chválí bývalého týmového kolegu a těší se na souboj s McLarenem | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Když Carlos Sainz oznámil odchod do Ferrari, Lando Norris se mu trochu posmíval. Ferrari na tom vloni nebylo dvakrát dobře. Letos je ale situace jiná a Ferrari na tom bude podobně jako McLaren. 

V Imole byl McLaren zřejmě rychlejší než Ferrari – zejména tedy ten v rukou Landa Norrise, kterému víkend vyšel a dostal se na stupně vítězů.

„Vypadalo to, že tento víkend Lando odvedl velmi dobrou práci,“ řekl Sainz. „Využil celý potenciál auta.“

Ferrari skončilo doma pod stupni vítězů

Ferrari skončilo doma pod stupni vítězů

Podle Sainze na tom byl Norris dobře po celý víkend, hlavně od soboty dál.

„Myslím, že McLaren má své silné a slabé stránky. Vytváří to půdu pro velmi pěkný souboj, protože jsme rychlí na velmi odlišných místech na trati. Je to velmi zábavná bitva.“

Norris měl na konci závodu měkké pneumatiky, obě ferrari pak střední.

„Na konci stintu měl podle mě pomalejší pneumatiku. Proto jsme byli za ním a tlačili na něj. Pokud by byl na střední, tak si myslím, že by bylo velmi těžké zůstat v jeho DRS. Celý víkend byl velmi rychlý.“

„Je to velmi těsné. Tento víkend měli možná trochu navrch, nebo možná poslední dva víkendy měli trochu navrch, ale jakmile budeme mít dobrý víkend a budeme na trati, která nás možná trochu zvýhodňuje, myslím, že můžeme být vpředu.“

Váš názor Další článek: Alonso: Měl bych být lepší. A v Portimau budu!
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00