Sainz by uvítal motory Ferrari

Ferrari podle dostupných informací odmítlo dodávat pohonné jednotky Red Bullu, ale bylo by ochotné je poskytnout znovu Toro Rosso.
Sainz by uvítal motory Ferrari

Zatím ale není jasné, zda by Red Bull Toro Rosso vůbec návrat k Ferrari povolil, nebo v případě odchodu z F1 odešel s oběma týmy. Carlos Sainz vnímá celou situaci optimisticky.

„Vypadá to trochu lépe a pro Toro Rosso konečně vše zapadá do sebe,“ řekl Španěl pro Autosport. „Jsem pozitivní. Zdá se, že se situace zlepšuje. Skutečně doufám, že brzy dospějí k dohodě a budeme moci začít připravovat vůz pro příští rok.“

Sainz naznačuje, že Toro Rosso může být lepší i s letošním motorem Ferrari. „Pokud bude vůz jen evolucí tohoto roku a přijde trochu výkonu, tak si myslím, že můžeme mít velmi silný rok s velmi silným balíčkem. Jsem velmi pozitivní člověk. Chci si myslet, že příští rok budeme mít konkurenceschopný balíček a budeme v závodech trochu více nahoře a bude to opravdu dobrý rok.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Video: Nové onboard záběry z Autódromo Hermanos Rodríguez

13:15 | Sergio Pérez je dnes v továrně Red Bullu.
10:36 | Dánský pilot Frederik Vesti, který vloni skončil čtvrtý ve F3, se stal juniorským jezdcem Mercedesu.
9:18 | Jenson Button dnes slaví 41. narozeniny.
18. ledna | Monacký autoklub popřel spekulace, podle kterých by letošní Grand Prix Monaka měla být zrušena. Závod se prý pojede (vloni chyběl v kalendáři F1 poprvé od roku 1955).