Sainz bude chtít od Alonsa pár rad ohledně McLarenu

Španěl střídá Španěla. Carlos Sainz v příštím roce nahradí Fernanda Alonsa u McLarenu. Se svým předchůdcem bude chtít o týmu mluvit.
Sainz bude chtít od Alonsa pár rad ohledně McLarenu

„Oba jsme byli na dovolené, takže jsme neměli moc kontaktů,“ řekl Sainz během akce Gamma Racing Day na okruhu v Assenu.

„Ve Spa s ním budu mluvit a začnu s ním probírat pří rok a jak se s tím vypořádat. Jsem si jistý, že mě představí lidem a dá mi dobré kontakty.“

McLaren letos přešel k Renaultu, se kterým Sainz také jezdí. Zlepšení se ale nedostavilo – spíše naopak. Otázkou je, jak tomu bude v příštím roce.

Sainz zatím neví, co od příštího roku očekávat. „Nevím, protože jsem ještě nebyl v kontaktu s továrnou. Nebyl jsem v kontaktu s tamními lidmi. Jednal jsem jen s vedením. To je samozřejmě optimistické. Dokud tam nebudu, nebudu mluvit s inženýry a podobně, tak to nedokážu posoudit.“

Foto: Getty Images / David Ramos

Další článek: Button chápe Alonsův odchod z F1. Jeho komentáře ale už méně

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00