Sainz bude chtít od Alonsa pár rad ohledně McLarenu

Španěl střídá Španěla. Carlos Sainz v příštím roce nahradí Fernanda Alonsa u McLarenu. Se svým předchůdcem bude chtít o týmu mluvit.
Sainz bude chtít od Alonsa pár rad ohledně McLarenu

„Oba jsme byli na dovolené, takže jsme neměli moc kontaktů,“ řekl Sainz během akce Gamma Racing Day na okruhu v Assenu.

„Ve Spa s ním budu mluvit a začnu s ním probírat pří rok a jak se s tím vypořádat. Jsem si jistý, že mě představí lidem a dá mi dobré kontakty.“

McLaren letos přešel k Renaultu, se kterým Sainz také jezdí. Zlepšení se ale nedostavilo – spíše naopak. Otázkou je, jak tomu bude v příštím roce.

Sainz zatím neví, co od příštího roku očekávat. „Nevím, protože jsem ještě nebyl v kontaktu s továrnou. Nebyl jsem v kontaktu s tamními lidmi. Jednal jsem jen s vedením. To je samozřejmě optimistické. Dokud tam nebudu, nebudu mluvit s inženýry a podobně, tak to nedokážu posoudit.“

Foto: Getty Images / David Ramos

Diskuze (41) Další článek: Button chápe Alonsův odchod z F1. Jeho komentáře ale už méně
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
18. prosince | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.