Safety car v tomto kole a…piloti zamíří na pevný start!

Pokud si ještě někdo neuvědomí, že to takhle být nemůže, tak se nám od příštího roku výrazně změní pravidla ohledně safety caru.
Safety car v tomto kole a…piloti zamíří na pevný start!

Na trati je nehoda, úlomky, hodně prší nebo tam pobíhá mimozemšťan s harmonikou. Závod je potřeba neutralizovat a na trať proto vyráží Bernd Mayländer ve svém Mercedesu.

Podle relativně nových pravidel je po uklidnění situace umožněno pilotům o kolo zpět, aby safety car předjeli a zařadili se do stejného kola. To je rozumné, pomalejší vozy se tak během restartu nemotají vpředu. Pak už zhasnou světla safety caru a zazní ona slavná věta „safety car in this lap“.

Od příštího roku tomu tak ale podle informací Auto Moto und Sport nebude. Formuli 1 popadla hysterie a chce zlepšit show za každou cenu. Jednou z novinek mají být restarty po safety caru.

Zpomalovací vůz sice zajede do boxů, ale piloti místo plynového pedálu sešlápnou brzdu a seřadí se na startovním roštu. Poté je čeká klasický pevný start s rozsvícením a zhasnutím světel na startovní rovince. 

Komise F1 rozhodla: páteční trénink i testy zůstávají  

Komise F1 rozhodla: páteční trénink i testy zůstávají  

Tato změna má jednu velkou nevýhodu. Je nebezpečná. Pevný start je vždy riziko, ne nadarmo čeká vzadu vůz s lékařem. Novinka se proto nelíbí některým jezdcům a to například Sebastianu Vettelovi, který ji vnímá jako nespravedlivou. Podle Němce pilot získá v závodě pozici a pak o ní přijde při (dalším) startu nebo ho někdo sestřelí.

Co si myslíte o novince vy?

Další článek: Ricciardo mi to nedělá těžší než Webber, říká Vettel

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10