S úpravami vozu jsme čekali z finančních důvodů, zní od Toro Rosso

Za propadem týmu údajně stojí i Bourdais.
Tým Toro Rosso se už nemůže dočkat, až v Maďarsku vyšle na trať svůj upravený vůz. Poprvé bude mít k dispozici dvojitý difuzor a další díly, které pomohly k výraznému posunu vpřed sesterskému Red Bullu Racing.

Mezitím se však Toro Rosso propadlo na chvost startovního pole, v posledních Grand Prix patřil jeho vůz mezi nejpomalejší. Šéf týmu Franz Tost přiznal, že z finančních důvodů tým vše vsadil na jednu velkou kartu místo průběžných vylepšení.

"Bylo to finanční rozhodnutí," řekl. "Než abychom měli výdaje s neustálými úpravami, rozhodli jsme čekáním udržet náklady v rámci rozpočtu, než nasadíme jeden velký balík úprav, který bude mít závodní debut v maďarské Grand Prix."

"Za druhé, kromě omezení ve vývoji vozu jsme také měli jednoho jezdce, který nenaplnil naše očekávání," dodal Tost v narážce na Bourdaise.

Problémy na poli jezdců konstatoval i technický ředitel týmu Giorgio Ascanelli. Ten zavzpomínal na loňské úspěchy, kdy Toro Rosso dokonce vyhrálo italskou Grand Prix v Monze.

"Jezdci jsou velmi důležití a loni Vettel ohromně vyspěl. Překonal fázi, kterou si projde každý mladý jezdec, když neví, proč byl rychlý nebo pomalý," řekl.

Týmu letos scházel jezdec, který by při vývoji vozu pomohl dobrou technickou zpětnou vazbou na nové díly. "Pro mladého a nezkušeného jezdce, jako je Buemi, je přirozeně těžké přizpůsobit se zaváděným změnám," uvedl Ascanelli.

Se švýcarským nováčkem je ale Toro Rosso podle svého technického ředitele na rozdíl od Bourdaise spokojeno. "Nemůžeme očekávat, že se bude učit ještě rychleji. Dělá maximum a odvádí dobrou práci," řekl.
Další článek: Piquet má v Maďarsku za cíl body, u Renaultu tedy nekončí

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.