S Totem nemáme žádný vztah, říká Horner

FIA dala na tradiční páteční konferenci dohromady Tota Wolffa a Christiana Hornera.
Foto: Getty Images / Dan Istitene
S Totem nemáme žádný vztah, říká Horner | Foto: Getty Images / Dan Istitene

Tématem byla evergreen poslední dnů – vůz Mercedesu a jeho zadní křídlo. Horner zopakoval, že Red Bull vůz Mercedesu sleduje a je připraven podat protest, pokud bude mít něco v ruce. Rychlost Hamiltona v Brazílii podle něj byla podezřelá.

Řeč přišla také na vztah obou šéfů týmů. „S Totem nemáme žádný vztah, je to konkurent,“ řekl Horner. „To, čeho Mercedes a Lewis Hamilton dosáhli, budí respekt. Nemusím ale s Totem chodit na večeři, nemusím mu lézt do zadku nebo něco podobného, jako by to dělali šéfové jiných tým.“

„V Red Bullu pracuje mnoho skvělých lidí a samozřejmě mnoho skvělých lidí pracuje v Mercedesu a je to pekelný boj,“ řekl Wolff.

„Určitě existuje respekt ke schopnostem, které Red Bull má. A je jasné, že je to těžké, je to mistrovství světa nejvyšší kategorie v motorsportu. To, co začalo jako olympijský box, přešlo do profesionálního boxu a nyní je to MMA, ale to je v pořádku. Jsme tam v ringu a snažíme se odvést co nejlepší práci.“

Další článek: Ve druhém tréninku byl v Kataru nejrychlejší Bottas

10:19 | Podle Motorsport Italia Red Bull neprošel nárazovými testy. Přední část šasi bude muset být posílena.
15:51 | Podle webu RacingNews365 se ve čtvrtek 3. února uskuteční mimořádné zasedání Světové rady motorsportu. Zřejmě kvůli sportovním pravidlům (formát víkendu, sprinty aj.).
27. ledna | Test Ferrari s vozem SF71H ve Fioranu: Sainz 59 kol, Leclerc odpoledne 48 kol.
27. ledna | Jacques Villeneuve je znovu otcem. Syn dostal jméno Gilles (po dědečkovi?).