S testy Pirelli rádi pomůžeme, tvrdí týmy. Situaci ale komplikují pravidla

Týmy zareagovaly na výzvu Pirelli a říkají, že jsou ochotné pomoci při vývoji pneumatik 2014. Otázkou je, co se bude dít v lednu.
S testy Pirelli rádi pomůžeme, tvrdí týmy. Situaci ale komplikují pravidla

Pirelli prohlásilo během víkendu indické Grand Prix, že pokud nebude moci testovat na trati své pneumatiky pro příští rok s novějším vozem, žádné obutí prostě nebude. Bylo naštvané na týmy, že se nedokážou dohodnout.

"Dodavatele pneumatik musíme podporovat co nejvíce, jde o výkonnost a podporu," prohlásil sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff v rozhovoru pro Autosport. "Musíme je podpořit a dát jim kilometry."

"Je to záležitost bezpečnosti a jen bezpečnost rozhodne o směsích pro příští rok. Takže jsme připraveni je podpořit před začátkem sezóny, pokud to bude třeba."

Za Lotus vyjádřil ochotu testovat pro Pirelli šéf týmu Eric Boullier. "Pokud to nebude stát ani halíř, ano. Mohli bychom to podpořit."

Do konce letošní sezóny by neměl být problém poskytnout Pirelli vůz 2011, ale od příštího roku se situace zkomplikuje.

"Od 1. ledna platí nová Sportovní pravidla," vysvětloval sportovní šéf McLarenu Sam Michael. "Rozdělila současné, minulé a historické vozy do tří skupin."

"Za současná auta budou považována ta z let 2013, 2014 a 2015. Stará auta budou ta z doby čtyři roky předtím. A vše před rokem 2009, jako je starý vůz Jamese Hunta nebo Senny, bude považované za historická auta. Takže od ledna nebudeme moci testovat pneumatiky s autem 2011."

Jediný test, který má Pirelli naplánovaný, je Vallelunga s McLarenem v listopadu. To mu nestačí a chce další.

Další článek: Nová pravidla Red Bull příští rok neoslabí, míní soupeři

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.