S šesti mistry světa na roštu je touha uspět ještě větší, říká Alonso

Podle Fernanda Alonsa nastává ve formuli 1 zlatá éra díky velmi nabité konkurenci mezi jezdci. Všichni by si ji měli užít, i diváci.
S šesti mistry světa na roštu je touha uspět ještě větší, říká Alonso

Räikkönenův návrat do formule 1 přináší historický rekord v počtu mistrů světa ve startovním poli. "Skutečnost, že bude na startovním roštu šest mistrů světa, zvedá úroveň šampionátu," řekl Alonso pro TotalRace. "Jsem za to rád, protože to přináší velkou výzvu, a touha uspět v roce, kdy pojede tolik šampiónů, je u všech větší."

Finského mistra světa z roku 2007 Alonso dobře zná, na okruzích se potkávali osm let a bojovali spolu o vítězství v závodech a šampionátech. "Návrat Kimiho je pro nás určitě velmi dobrou zprávou, nejen pro lidi ve formuli 1, ale také pro diváky, pro lidi, kteří milují závody, protože je to velmi talentovaný jezdec."

"Vždy jsem k němu měl respekt a je to jezdec, kterému můžete v bojích kolo na kolo důvěřovat. Letos nás bude na roštu 12 vítězů Grand Prix, takže tu celkem bude asi 14 jezdců, kteří můžou v neděli vyhrát, pokud budou mít dobré auto. To by mělo být pro diváky velmi zábavné."

Podle Španěla je třeba si letošní šampionát maximálně užít, protože tak zajímavá konstelace se nemusí jen tak opakovat. "Jsou to skvělé časy," uvedl pro BBC. "Musíme si je užít, protože nevíme, jak dlouho budou všichni tito mistři závodit a kolikrát jich tu uvidíme tolik najednou."

Další článek: Alonso hodnotil Vettela, ale ne letos

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen