S rozhodnutím o budoucnosti Hamilton počká možná až na konec sezóny

Lewise Hamiltona zajímá v první řadě letošní šampionát. Na to, kde bude závodit příští rok, zatím vůbec nemyslí a myslet v dohledné době nebude.
S rozhodnutím o budoucnosti Hamilton počká možná až na konec sezóny

Zůstane Hamilton u McLarenu nebo ho po mnoha letech opustí? To je jedna z klíčových otázek letošního trhu s jezdci, ale odpověď brzy nepřijde. "Ještě jsem o tom ani nezačal přemýšlet, jen se snažím získat své první vítězství sezóny, to je pro mě v tuto chvíli to nejdůležitější," odpověděl Hamilton na otázku o své budoucnosti od příští sezóny, na kterou zatím nemá kontrakt.

"Šampionát je důležitější než moje příští smlouva. Moje budoucnost teď není důležitá. Důležité je dosáhnout maxima v letošní sezóně." Na otázku, zda by mohl s rozhodnutí počkat až na dobu, kdy bude šampionát uzavřený, pak odpověděl: "Je to možné. Práci teď mám a nikam nepospíchám, vůbec nepospíchám, takže to nemusím řešit teď."

Britský jezdec přiznal, že jeho možnosti zmapují jeho manažeři, a on se s nimi seznámí, až bude chtít. "O žádné týmy se nezajímám. Jsem jen soustředěný na letošní sezónu a vítězství. Mám lidi, kteří se o takové věci starají, a až přijde čas, sedneme si a zeptají se mě, co chci dělat, a já jim budu moci dát odpověď. Ale v tuto chvíli ji nemám a ani o ní nepřemýšlím," dodal.

Další článek: Villeneuve souhlasí s Alonsem, dnešním jezdcům schází vzájemný respekt

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10