S Ricciardem to může být ještě lepší, věří šéf Renaultu

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul zatím neví, zda v jeho týmu bude i v příští sezóně pokračovat Daniel Ricciardo. Jejich společná cesta ale podle něj ještě má co nabídnout.
S Ricciardem to může být ještě lepší, věří šéf Renaultu

Ricciardo po svém odchodu z Red Bullu zamířil před loňskou sezónou do továrního týmu Renault s cílem pozvednout ho. Maximem Australana však bylo jen čtvrté místo v Itálii a celkem osm umístění v bodované desítce. Tovární Renault v Poháru konstruktérů byl poražen i McLarenem, který odebírá jeho pohonné jednotky.

Abiteboul připouští, že jeho tým vloni zcela nenaplnil očekávání, dodává ale, že podle něj má Renault Ricciardovi ještě stále co nabídnout.

Ricciardo chce letos s Renaultem získat pódium. Zůstane u týmu i příští rok?

Ricciardo chce letos s Renaultem získat pódium. Zůstane u týmu i příští rok?

„Máme pocit, že je to cesta, která může nabídnout ještě mnohem více než v loňském roce. Všichni víme, že minulý rok byl plný smíšených pocitů a výsledků. Cítíme, že máme na víc, proto máme všichni pocit, že bychom měli dělat více. Čas ukáže, zda to povede k prodloužení smlouvy.“

Jednání o nové smlouvě přitom komplikuje také současná pandemie koronaviru, kvůli které se nezávodí a Renault ani Ricciardo se nemohou rozhodnout na základě výsledků prvních závodů.

„V normální sezóně se kolem května a června začíná jednat. Do jisté míry je to neobvyklá sezóna. Posunula řadu věcí, my ale stále musíme plánovat budoucnost,“ dodal Abiteboul.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: George Russell v Barceloně se štěstím porazil Leclerca

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.