S Ricciardem to může být ještě lepší, věří šéf Renaultu

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul zatím neví, zda v jeho týmu bude i v příští sezóně pokračovat Daniel Ricciardo. Jejich společná cesta ale podle něj ještě má co nabídnout.
S Ricciardem to může být ještě lepší, věří šéf Renaultu

Ricciardo po svém odchodu z Red Bullu zamířil před loňskou sezónou do továrního týmu Renault s cílem pozvednout ho. Maximem Australana však bylo jen čtvrté místo v Itálii a celkem osm umístění v bodované desítce. Tovární Renault v Poháru konstruktérů byl poražen i McLarenem, který odebírá jeho pohonné jednotky.

Abiteboul připouští, že jeho tým vloni zcela nenaplnil očekávání, dodává ale, že podle něj má Renault Ricciardovi ještě stále co nabídnout.

Ricciardo chce letos s Renaultem získat pódium. Zůstane u týmu i příští rok?

Ricciardo chce letos s Renaultem získat pódium. Zůstane u týmu i příští rok?

„Máme pocit, že je to cesta, která může nabídnout ještě mnohem více než v loňském roce. Všichni víme, že minulý rok byl plný smíšených pocitů a výsledků. Cítíme, že máme na víc, proto máme všichni pocit, že bychom měli dělat více. Čas ukáže, zda to povede k prodloužení smlouvy.“

Jednání o nové smlouvě přitom komplikuje také současná pandemie koronaviru, kvůli které se nezávodí a Renault ani Ricciardo se nemohou rozhodnout na základě výsledků prvních závodů.

„V normální sezóně se kolem května a června začíná jednat. Do jisté míry je to neobvyklá sezóna. Posunula řadu věcí, my ale stále musíme plánovat budoucnost,“ dodal Abiteboul.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: George Russell v Barceloně se štěstím porazil Leclerca

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.