S Ricciardem to může být ještě lepší, věří šéf Renaultu

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul zatím neví, zda v jeho týmu bude i v příští sezóně pokračovat Daniel Ricciardo. Jejich společná cesta ale podle něj ještě má co nabídnout.
S Ricciardem to může být ještě lepší, věří šéf Renaultu

Ricciardo po svém odchodu z Red Bullu zamířil před loňskou sezónou do továrního týmu Renault s cílem pozvednout ho. Maximem Australana však bylo jen čtvrté místo v Itálii a celkem osm umístění v bodované desítce. Tovární Renault v Poháru konstruktérů byl poražen i McLarenem, který odebírá jeho pohonné jednotky.

Abiteboul připouští, že jeho tým vloni zcela nenaplnil očekávání, dodává ale, že podle něj má Renault Ricciardovi ještě stále co nabídnout.

Ricciardo chce letos s Renaultem získat pódium. Zůstane u týmu i příští rok?

Ricciardo chce letos s Renaultem získat pódium. Zůstane u týmu i příští rok?

„Máme pocit, že je to cesta, která může nabídnout ještě mnohem více než v loňském roce. Všichni víme, že minulý rok byl plný smíšených pocitů a výsledků. Cítíme, že máme na víc, proto máme všichni pocit, že bychom měli dělat více. Čas ukáže, zda to povede k prodloužení smlouvy.“

Jednání o nové smlouvě přitom komplikuje také současná pandemie koronaviru, kvůli které se nezávodí a Renault ani Ricciardo se nemohou rozhodnout na základě výsledků prvních závodů.

„V normální sezóně se kolem května a června začíná jednat. Do jisté míry je to neobvyklá sezóna. Posunula řadu věcí, my ale stále musíme plánovat budoucnost,“ dodal Abiteboul.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: George Russell v Barceloně se štěstím porazil Leclerca

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna