S Red Bullem musíme stále počítat, myslí si Rosberg

Nico Rosberg si myslí, že se Red Bull může v budoucnu vrátit do boje o nejvyšší příčky.
S Red Bullem musíme stále počítat, myslí si Rosberg

Red Bull letos klesl na čtvrté místo v Poháru konstruktérů a poprvé od roku 2008 nevyhrál ani jeden závod. Podle Rosberga by se ale neměl podceňovat.

„S Red Bullem musíte vždy počítat,“ řekl v rozhovoru pro Motorsport Magazin. „Jsou velmi silným týmem. Asi před rokem a půl byli naprosto dominantní, bezkonkurenční. Vždy se mohou vrátit na scénu, takže si na ně musíme dávat pozor.“

Red Bull vnímají jako silného konkurenta všichni soupeři, proto mu také nikdo z nich nechtěl dodávat pohonnou jednotku – Sergio Marchionne to přiznal zcela otevřeně.

V letošním roce ale bude pro Mercedes nejspíše bližším soupeřem tým z Maranella.

„Ferrari určitě vidíme jako hrozbu,“ pokračuje Rosberg. „Udělali velký pokrok a v příští sezóně budou velmi silní. V Sepangu nás porazili a od té doby byli konkurenceschopní. Ale my jsme se neustále zlepšovali. Náš tým měl skutečně dobrý směr vývoje.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Vše o sezóně 2016

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.