S posunem v šampionátu už Renault letos nepočítá (+anketa)

Renault už nevyvíjí letošní vůz, připravuje se na další sezónu ale poté, co převzal tým od Lotusu, především investuje – do zařízení i do lidí.
S posunem v šampionátu už Renault letos nepočítá (+anketa)

„Jedná se o dlouhodobý projekt – musíme vybudovat zcela nový tým,“ řekl Fred Vasseur pro F1.com.

„Pokud někdo přijde na konci roku 2016, bude navrhovat vůz pro rok 2018. To je potřeba vzít v úvahu. Ano, nezlepšujeme se teď na trati – máme už lepší organizaci než na začátku sezóny. Takže jdeme kupředu. Ale opět: budeme mít výsledky ve střednědobém horizontu a ne příští týden.“

Renault: O sestavě pro příští rok rozhodneme v září

Renault: O sestavě pro příští rok rozhodneme v září

Renault skutečně masivně investuje a roste. Vasseur prozradil konkrétní čísla. „Když jsme firmu přezvali, počet zaměstnanců byl někde okolo 470. Nyní máme 570 zaměstnanců, takže došlo k významné změně a plánujeme nabrat 70 až 80 dalších lidí.“ Kromě toho také Renault investuje do zázemí a strojů, což prý ale nějakou dobu trvá.

Renault měl letos nakonec docela štěstí. V Rusku vybojoval Magnussen 7. místo a Renault tím získal 6 bodů. Díky tomu je před Manorem, který sice teoreticky svou jednobodovou sbírku ještě rozšířit může, ale není moc reálné, že by Renault ohrozil. Totéž asi platí pro Sauber. Naopak před Renaultem je s 28 body Haas.

„Z pozic, které máme nyní na startovním roštu, je téměř nemožné se dostat na body. A pokud ano, tak pouze tehdy, když dojde k incidentům. A já nechci čekat na incidenty. Pokud bychom se mohli zlepšit do té míry, že budeme startovat třeba ze 14. pozice, pak dojet na 10. místě bude mnohem snadnější.“

Další body sice ještě přijít mohou, ale posun v šampionátu nahoru už Renault neočekává.

„Pořadí se zdá být docela jasné a bude těžké ho změnit, protože už nepracujeme na autě. Takže pokud nepřijde dárek od Boha, nevím, jak bychom ho změnili.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: S kritikou týmu jsem to přehnal, říká Gutiérrez

16:34 | Smazané časy v kvalifikaci. Devátá zatáčka (6krát): Gio, Per, Msc, Gas, Nor, Str. Patnáctá zatáčka (4krát): Lat, Gas, Vet, Str.
13:18 | Déšť, který neměl přijít, přišel. #Imola
13:03 | Cunoda zaplatí 300 euro. Nikoliv za ostřejší jazyk v týmovém rádiu, ale za překročení rychlosti v boxech o 2,4 km/h.
12:55 | V posledním tréninku bylo smazáno 18 časů v deváté a 3 časy v patnácté zatáčce.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00