S pneumatikami jsme měli pravdu, připomíná se Red Bull

Spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz je rád, že došlo na slova jeho týmu o pneumatikách, ať už budou dopady změn na konkurenceschopnost jakékoliv.
S pneumatikami jsme měli pravdu, připomíná se Red Bull

Úřadující mistři byli od začátku sezóny nejhlasitějšími kritiky Pirelli. Říkali, že kvůli obavám o bezpečnost, zatímco soupeři měli strach, že případné změny pneumatik rakouský monopost zrychlí.

Kvůli událostem v Silverstonu nakonec ke změnám došlo a v Maďarsku se nezdálo, že by Red Bull získal, i když jeden závod na hodnocení nestačí. "Jen jsme byli upřímní, za nic jsme se neschovávali, abychom byli politicky korektní," řekl Mateschitz pro Autosport.

"Jen jsme byli na toto téma upřímní, protože jsme si mysleli, že je to moc na hraně. Říkali jsme to, co nám v soukromí říkalo hodně lidí, ale asi neměli koule to říct veřejně."

"Naše pozice byla konzistentní a naštěstí se něco udělalo. Jestli nás to znevýhodní nebo nám to pomůže, netuším. Nemyslím, že by to ve skutečnosti něco změnilo. Jen myslím, že je to lepší pro formuli 1."

Že šlo Red Bullu hlavně o bezpečnost, dokládá Mateschitz faktem, že kritika zůstala stejná i po vítězných závodech, což Pirelli moc nechápalo.

"Na začátku bylo myslím vidět, že máme rychlé auto, ale pneumatiky se stávaly velmi dominantním faktorem. Naše komentáře o pneumatikách byly konzistentní od Melbourne až po Silverstone," pokračoval.

"Nic se nezměnilo, i když se nám do té doby podařilo vyhrát tři závody. Domnívali jsme se, že jsou moc na hraně a že není správné, aby jezdci nemohli bojovat, byly problémy s poškozením pneumatik."

"Myslím, že se změnami, ke kterým v poslední době došlo od Montrealu, jsme viděli jezdce mnohem víc tlačit a opravdu spolu soupeřit."

Další článek: Razia peníze nemá, přesto doufá, že napodruhé do F1 proklouzne