S Pérezem může být spokojený jen McLaren, říká Alonso

Fernando Alonso zkritizoval závodní způsoby Sergia Péreze, agresivitu soupeře z McLarenu považuje za přehnanou.
S Pérezem může být spokojený jen McLaren, říká Alonso

Alonso čelil v Monte Carlu několika Pérezovým útokům, přičemž si v jednom případě pomohl vyjetím mimo trať. Po dohodě s FIA pak pozici jezdci McLarenu přenechal, aby nebyl potrestán za získání nelegální výhody.

"Myslím, že k tomu nechci přitahovat moc pozornosti, protože nejdůležitější na tomto závodě je, že je Felipe v pořádku," uvedl Alonso, když byl požádán o vyjádření. "Druhá nejdůležitější věc je, že závod vyhrál Rosberg, a pak že Pérez zaparkoval v Rascasse, to je jediný komentář, který můžu říct."

"Letos měl se dvěma nebo třemi incidenty štěstí, v Bahrajnu se téměř dostal do kontaktu s Jensonem, já jsem vyjel mimo trať, abych se vyhnul kontaktu. Tady jsem si zkrátil šikanu, abych se znovu vyhnul kontaktu. Kimi měl smůlu, protože se kontaktu nevyhnul, nakonec (Pérez) odstoupil. Spokojený s ním musí být jen McLaren, co se týče ostatních, musíme jen dělat svoji práci."

Španěl připustil, že rozdíl na trati mezi jezdci dělá především to, jak můžou riskovat. Pokud bojujete o šampionát, musíte být opatrnější.

"Samozřejmě jsem byl zklamaný, že mě předjeli. Tady není prostor pro předjíždění, takže pokud někdo začne s manévrem a vy projedete zatáčkou normálně, bude z toho bouračka, dojde ke kontaktu. Jestli budete mít štěstí, to je věc jiná. Takže když bojujete o ty pozice s jezdci, kteří mají v šampionátu dva nebo tři body, samozřejmě riskují."

"Já jsem v roce 2008 a 2009 dělal to samé, o nic nešlo, na startu jsem riskoval, předjížděl jsem na zvláštních místech atd. A někdy to vyšlo. A pokud máte rozbité přední křídlo, nic se nestalo, zajedete do boxů a o nic nepřijdete. My bojujeme o šampionát, takže když se podíváme do zrcátka a někdo se nás pokusí předjet v Loews nebo v šikaně, tak pokud zatočíme, nabouráme. Nevíme, jestli budeme mít štěstí nebo ne."

"Takže to nebylo dobré. Proč jsme se ocitli v takové pozici? Protože jsme neměli rychlost a hlavně jsme neměli rychlost v kvalifikaci. Když startujete vpředu, bojujete s předními jezdci, když startujete sedmí nebo osmí, je tu riziko těchto soubojů s lidmi, kteří nemají co ztratit."

Další článek: Týmy si nemožnost testovat s Pirelli vysvětlily už loni

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00