S omezenými zkušenostmi hodnotí Maldonado nové pneumatiky pozitivně

Stejně jako všichni ostatní závodní piloti v Silverstonu si Pastor Maldonado vyzkoušel nové pneumatiky, které Pirelli bude nasazovat od Maďarska. Zanechaly v něm kladný dojem.
S omezenými zkušenostmi hodnotí Maldonado nové pneumatiky pozitivně

Závodní jezdci smějí testovat jen v režii Pirelli, a ta je velmi striktní. "Nesměli jsme nic měnit. Nesměli jsme trénovat starty, měnit nastavení, tlaky, nic," vysvětloval Maldonado Autosportu.

"Bylo to dost omezené ze strany Pirelli a FIA, takže jsme jen testovali různé směsi pneumatiky, které nám dali, střední, tvrdou a prototyp. Myslím, že budeme muset na těchto pneumatikách ještě pracovat, abychom zjistili víc."

"Ale dnes jsme nemohli, protože jsme byli trochu omezení. Bude zajímavé pracovat s těmito pneumatikami, jestli dokážeme auto kolem nich zlepšit."

Na základní hodnocení si přesto venezuelský závodník troufl. "Myslím, že je tu zlepšení v oblasti spolehlivosti a výkonnosti. Možná ty pneumatiky nejsou rychlejší než ty, které jsme měli dřív, ale jsou velmi konzistentní, což je dobré."

"Ale nemáme úplně přesnou představu, protože nevíme, jako vždy v testech. Nevíme, co testují ostatní, ale zdá se, že je to v normálu a dobré."

Další článek: Ricciardo: U Red Bullu jsem jel na maximum, chyba byla malá

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.