S Oconem jsme nikdy neměli nejlepší vztah, přiznal Pérez

Sergio Pérez přiznal, že vztah s jeho týmovým kolegou u týmu Force India Estebanem Oconem nikdy nebyl skvělý.
S Oconem jsme nikdy neměli nejlepší vztah, přiznal Pérez

Pérez a Ocon byli týmovými kolegy dva roky a díky nim Force India v sezóně 2017 dosáhla na čtvrté místo v Poháru konstruktérů. Letos tým obsadil sedmé místo, když v polovině sezóny tým koupil Lawrence Stroll a tým přišel o všechny do té doby získané body.

Mezi Pérezem a Oconem došlo během jejich společného působení k několika kolizím. Po těch loňských v Baku a v Belgii tým přistoupil k týmové režii, ve které zakázal svým jezdcům spolu bojovat. V prvním kole letošní Velké ceny Singapuru pak mezi oběma došlo k dalšímu střetu.

„Abych byl upřímný, nikdy to nebylo nejlepší. Oba jsme profesionální, mimo vůz jsme spolu netrávili moc času. Řekl bych, že se svými předchozími týmovými kolegy jsme měli mimo vůz větší vztah,“ řekl Pérez.

„Už jsem to měl předtím s (Nicem) Hülkenbergem. Vždy je to těžké, jsme tak soutěživí a když už nejste týmovými kolegy, vztah se najednou trochu zlepší. Jsou jezdci, kteří nedokáží oddělit to, co je závodění a co ne. Každý je jiný.“

Od příští sezóny bude mít Pérez nového týmového kolegu, když do týmu Racing Point, na který se Force India po převzetí novými majiteli přejmenovala, přichází Lance Stroll. Ocon bude příští rok rezervním pilotem týmu Mercedes.

„Jako pilota ho moc neznám. Ve formuli 1 je obtížné se připravit, poznat jezdce z jiného týmu. 95 procent vašeho výsledku dělá vůz. Měl rozhodně špatnou sezónu kvůli jeho vozu. Myslím, že Williams měl spoustu problémů,“ řekl Pérez na otázku, jak podle něj bude vycházet se Strollem.

„Ale ten kluk má rozhodně talent. Byl na stupních vítězů, když je mokro, tak je vždy nahoře a myslím, že přichází do skvělého týmu, který má jedny z nejlepších inženýrů na světě. Myslím, že bude ve skvělých rukou, aby ukázal svůj skutečný potenciál,“ myslí si Mexičan.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Zimní přestávky hrají podle Hamiltona stále důležitější roli

Témata článku: , , , ,