S Oconem je to pořád o tom samém, stěžuje si Gasly

S Oconem je to pořád o tom samém, stěžuje si Gasly

Dvaadvacetiletému Francouzovi se nezamlouvalo krajanovo počínání ve vzájemném souboji v Grand Prix Mexika. Gasly se na chvíli dostal mimo trať.

Pierre Gasly v Mexiku startoval z chvostu pole. Postupně dojel Estebana Ocona a ve čtvrté zatáčce se pokusil o předjetí. Pilot Force Indie se však bránil zuby nehty a Gasly se ocitl v únikové zóně.

Incident vyšetřovali závodní komisaři, nakonec ale rozhodli, že žádná penalizace nebyla nutná. Gasly nakonec získal bod za desáté místo, Ocon skončil jedenáctý. Gasly se však na svého krajana hněvá.

„S Oconem je to pořád stejné, znám ho už dlouho. Šance, že se něco takového přihodí, jsou vysoké. Myslím, že byl naštvaný, že jsem startoval z konce, a přesto jsem ho předjel, a tak mě vytlačil z trati.

Mohl jsem se vecpat do páté zatáčky a skončilo by to kontaktem, ale nestálo to za to. Měl jsem pak další možnost. Nemyslím, že to bylo úplně fér, poněvadž by se mělo ponechat místo na další monopost, ale pokud platí, že můžeme jezdit agresivně, pak v pořádku,“ řekl dvaadvacetiletý pilot.

Gasly má za to, že ho patálie s Oconem mohly připravit o více bodů:

„Myslím, že to nepomohlo nikomu, stálo nás to dvě a půl sekundy a měl jsem vybržděnou plošku na pneumatice. Možná jsem mohl dojet devátý.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Doporučujeme

Články odjinud