S Oconem je to pořád o tom samém, stěžuje si Gasly

Dvaadvacetiletému Francouzovi se nezamlouvalo krajanovo počínání ve vzájemném souboji v Grand Prix Mexika. Gasly se na chvíli dostal mimo trať.
S Oconem je to pořád o tom samém, stěžuje si Gasly

Pierre Gasly v Mexiku startoval z chvostu pole. Postupně dojel Estebana Ocona a ve čtvrté zatáčce se pokusil o předjetí. Pilot Force Indie se však bránil zuby nehty a Gasly se ocitl v únikové zóně.

Incident vyšetřovali závodní komisaři, nakonec ale rozhodli, že žádná penalizace nebyla nutná. Gasly nakonec získal bod za desáté místo, Ocon skončil jedenáctý. Gasly se však na svého krajana hněvá.

„S Oconem je to pořád stejné, znám ho už dlouho. Šance, že se něco takového přihodí, jsou vysoké. Myslím, že byl naštvaný, že jsem startoval z konce, a přesto jsem ho předjel, a tak mě vytlačil z trati.

Mohl jsem se vecpat do páté zatáčky a skončilo by to kontaktem, ale nestálo to za to. Měl jsem pak další možnost. Nemyslím, že to bylo úplně fér, poněvadž by se mělo ponechat místo na další monopost, ale pokud platí, že můžeme jezdit agresivně, pak v pořádku,“ řekl dvaadvacetiletý pilot.

Gasly má za to, že ho patálie s Oconem mohly připravit o více bodů:

„Myslím, že to nepomohlo nikomu, stálo nás to dvě a půl sekundy a měl jsem vybržděnou plošku na pneumatice. Možná jsem mohl dojet devátý.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Zajímavé statistiky po GP Mexika 2018

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.