S novými motory by se do formule 1 mohli vrátit Japonci, odhaduje Renault

Nová pravidla o motorech pro rok 2013 zaujala japonské automobilky. Podle Renaultu dokonce víc než Volkswagen.
S novými motory by se do formule 1 mohli vrátit Japonci, odhaduje Renault

Za dva roky budou ve formuli 1 nahrazeny současné osmiválce čtyřválcovými přeplňovanými motory. Jean-Francois Caubet z Renaultu rozdělil v souvislosti s novými agregáty výrobce do tří skupin.

V té první jsou ti, kteří už ve formuli 1 soutěží, a v té druhé BMW a Volkswagen. "Pro BMW je příliš brzy na návrat a VW pořád váhá," vysvětloval Caubet pro Motorsport-total. "Proč? V roce 2013 by motor mohl znamenat rozdíl mezi vítězstvím a prohrou. Je tu jisté riziko."

"Třetí skupina jsou Japonci a jsem překvapen, jaký zájem u nich nový motor vzbudil. Asi změnili názor díky příznivějším nákladům. Evropani jsou na začátku, tyto technologie jsou nové. Nemůžou si dovolit tu nebýt." Podle Caubeta vážně o návratu přemýšlí Honda.

Japonské automobilky opustily formuli 1 v letech 2008 a 2009, první byla Honda, pak se poroučela Toyota. Nové motory mají ale přesně definované parametry a náklady na jejich vývoj omezují pravidla. "Ovšem po technické stránce máme velkou volnost, všichni začínáme s čistým listem papíru," dodal Caubet.

Diskuze (89) Další článek: V mém angažmá sehrály roli peníze, přiznává d´Ambrosio
13:12 | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
13:12 | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
11:34 | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.
11. ledna | Pierre Gasly se zúčastní Závodu šampionů. Jede se v Mexiku za týden.