S novým rokem se přejmenovaly tři týmy, Marussia ukázala nové logo

Hned tři stáje se letos jmenují jinak než loni, což mimo jiné přináší definitivní konec sporů o Lotus.
S novým rokem se přejmenovaly tři týmy, Marussia ukázala nové logo

V názvech týmů formule 1 panoval loni menší nepořádek kvůli Lotusu. Legendární značku si nárokovaly hned dva týmy, ale s tím už je konec. Třetí letošní změna vyplývá ze změny majitele týmu Virgin, jímž se již před rokem stala ruská automobilka Marussia.

Od nynějška budeme proto i my používat nové názvy týmů, které vznikly následovně:

Marussia Virgin Racing -> Marussia F1
Ruská stáj po roce znovu vyměnila jednoho ze svých jezdců, vedle Tima Glocka bude závodit francouzský nováček Charles Pic. Marussia loni navázala technickou spolupráci s McLarenem, od čehož si pochopitelně slibuje zlepšení a odlepení od konce tabulky šampionátu. Letos bude i nadále používat motory Cosworth.

Lotus Renault GP -> Lotus F1
Bývalý tým Renault nemá s francouzskou automobilkou stejného jména už nic společného, jen od ní kupuje motory. Tým Lotus vlastní investiční skupina Genii Gérarda Lopeze, která loni uzavřela strategické partnerství se skupinou Lotus, jejímž majitelem je malajsijský Proton. Závodními piloty týmu jsou Kimi Räikkönen a Romain Grosjean. Jako jediný z přejmenovaných týmů Lotus zatím oficiálně neukázal nové logo.

Team Lotus -> Caterham F1
Tým Tonyho Fernandese vstoupil do formule 1 v roce 2010 pod názvem Lotus Racing a v roce 2011 se přejmenoval na Team Lotus. Loni Fernandes koupil britskou sportovní automobilku Caterham, jejíž loga se okamžitě objevila na vozech týmu. Letos došlo k přejmenování celé stáje na Caterham. Agregáty i nadále kupuje od Renaultu a závodit pro něj budou Heikki Kovalainen a Jarno Trulli.

Klepněte pro větší obrázek    Klepněte pro větší obrázek

Další článek: Buemi by mohl zastávat úlohu náhradníka u Toro Rosso a Red Bullu

9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10