S nástroji pro vývoj aerodynamiky je Ferrari zpět na špičce, hlásí Allison

Technický ředitel Ferrari James Allison je přesvědčený, že Maranello v současnosti disponuje tím nejmodernějším zázemím pro práci na aerodynamice, což je klíč k úspěchu.
S nástroji pro vývoj aerodynamiky je Ferrari zpět na špičce, hlásí Allison

Ferrari letos na podzim dokončilo modernizaci svého aerodynamického tunelu a podle Allisona se může znovu měřit s nejlepšími.

"Aerodynamika zůstává základem moderního vozu formule 1," připomněl. "Nemůžete být konkurenceschopní, pokud nemáte správné nástroje a adekvátní zdroje. Teď můžeme říct, že jsme se posunuli ze čtvrtého nebo pátého místa mezi týmy, co se nástrojů týče, znovu na špičku a vše je připraveno na otevřené nové éry Ferrari."

Příští rok sice získají na významu také motory, protože se jejich vývoj dočasně otevře, ale i v této oblasti by mělo Ferrari být dobré.

"Je pravda, že vliv výkonu motoru bude na celkovou výkonnost mnohem větší než v nedávné minulosti," uznal Allison. "Od chvíle, kdy byl v roce 2007 zmrazen vývoj, se úrovně výkonnosti sbližovaly a je zřejmé, že se jeho vliv na rozložení sil stal ještě menší, zatímco aerodynamika získávala na důležitosti."

"V letech předtím to tak nebylo. Dobře si pamatuji, jak důležitý byl motor pro úspěch Ferrari v první polovině desetiletí nultých let (po roce 2000). Teď budeme svědky změny rovnováhy, i když aerodynamika bude pořád klíčovým faktorem."

Co se týče nového vozu, Allison prozradil, že do Maranella přišel tak pozdě, že už nemohl nijak ovlivnit jeho koncepci, a proto mohl jen říkat, kterým oblastem je třeba věnovat více pozornosti.

Další článek: Vergne vidí v jezdeckém složení Ferrari časovanou bombu

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10